Cenné tři body poslednímu týmu tabulky vystřelil střídající Ondřej Čaňo, který krátce předtím nahradil na trávníku svého bratra Vojtěcha.

„Euforie byla veliká. Triumf jsme si užili nejen my a hráči, ale především diváci, kteří na tuto chvíli dlouho čekali,“ uvedl předseda klubu a nový trenér FC Strání Antonín Popelka.

Žádná velká oslava se ale na Zelničkách nekonala. „Dneska to můžeme ještě trošku zapít, ale v pondělí začneme zase makat, protože jsme pořád poslední. Ale věřím, že nám výhra psychicky pomůže,“ přeje si Popelka.

Borci z moravsko-slovenského pomezí se v neděli dostali pod velký tlak, protože předposlední Holešov doma zdolal Všechovice, a pokud nechtělo Strání nabrat ztrátu, muselo před vlastním publikem rovněž bodovat, což se mu nakonec i podařilo.

„Mě těší nejen výsledek, ale především předvedená hra. Měli jsme minimálně šest velmi zajímavých příležitostí, hromadu střel na branku. Hostující gólman soupeře držel. Zlomili jsme to ti až díky standardce,“ uvedl Popelka.

Klíčová chvíle přišla v 73. minutě. Po rohovém kopu se prosadil střídající Ondřej Čaňo. Tah novým trenérům vyšel dokonale!

„Abych byl upřímný, nebyl to úplně náš záměr, protože Vojta měl drobné zdravotní problémy, musel jít dolů. Ondra se toho zhostil výborně,“ raduje se bývalá jednička Strání.

Závěr už domácí fotbalisté zvládli, další ztrátu již nedovolili. Po šesti duelech bez výhry se na Zelničkách konečně juchalo, zase bylo veselo.

K premiérovému diviznímu vítězství po pandemii koronaviru přispěly i změny v sestavě. „Chtěli jsme i trošku změnit rozestavení, ale po pátečním tréninku jsme neměli moc času. Kluky jsme nechali ve stejném rozestavení, jen jsme některé věci upgradovali,“ říká s úsměvem Popelka.

Trenéři Strání posunuli Leskovjana dopředu, na místo ofenzivního záložníka. Horňák se naopak zasunul ze středu pole do obrany.

Celek z Uherskohradišťska toho soupeři z Hané příliš nedovolil. „Hosté všechno řešili dlouhými nakopávanými míči, které fantasticky sbíral Čubík, který rovněž skvěle četl hru. Kluci se na něj mohli spolehnout, byl pro ně jistota. Olomouc si za celé utkání nevytvořil ani jednu stoprocentní šanci,“ tvrdí Popelka.

Divize E, 8. kolo -

FC Strání – HFK Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 74. Ondřej Čaňo
Rozhodčí: Malimánek – Bělák, Vostřejž (Kundelius)
Žluté karta: Skočovský (Strání)
Diváci: 250
Strání: Čubík – Holík (26. Spáčil), Horňák, Řihák, Sedláček – Jahoda, Silnica, Palík, Leskovjan (72. Skočovský), V. Čaňo (71. O. Čaňo) – Hruboš. Trenér: Popelka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...