„Obě naše plochy máme v rekonstrukci,“ vysvětluje šestatřicetiletý kouč.

S přístupem hráčů byl po dlouhé pauze spokojený. Výpadek se na fotbalistech Strání až tolik neprojevil. „Byl jsem velmi mile překvapení. I když hrací plochy v této době nejsou úplně optimální, kluci si s míčem rozuměli, cvičení zvládali poměrně slušně,“ chválí svěřence Machala, který jinak hráče po návratu na trávníky zatím spíše šetřil.

„Začali jsme pozvolna, protože někteří kluci jsou na tom líp, jiní zase hůř. Bylo vidět, kdo se poctivě individuálně připravoval a kdo tomu až tolik nedal,“ říká.

Navíc řada fotbalistů v minulosti prodělala covid, takže tělo stále není na maximální zátěž připravené. „Každý to chytl v jiném období, takže někteří stále cítí, že jejich tréninková kapacita pořád není stoprocentní. Bude ještě chvilku trvat, než se dostanou do svého standardu,“ ví dobře.

Fotbalisté Strání ale zatím nikam spěchat nemusí. Momentálně to vypadá, že se ani letošní ročník divize E nedohraje. Celek z Uherskohradišťska ale bude na případný restart nachystaný.

„My bychom se nebáli soutěž zahájit třeba i po dvou týdnech tréninku, protože chceme hrát. Navíc nemáme nemáme postupové ambice ani záchranářské starosti. Fotbal nám chybí, ale taky víme, že se hraje pro lidi a nevím, jestli má smysl hrát utkání bez diváků,“ přemítá Machala.

I proto se na moravsko-slovenském pomezí k dohrání ročníku úplně neupínají. „Nijak na to netlačíme, ale jsme připravení soutěž dohrát,“ opakuje.

Nyní ale moc velkým optimistou není. „Jelikož jsem zapojený i ve Fotbalové asociaci a v pátek jsme měli poradu, momentálně to na dohrání soutěží nevypadá,“ vnímá Machala. „Co mám zprávy, rozjet by se v květnu mohly alespoň mládežnické soutěže, ale o dospělých se nikdo nebavil,“ přidává.

I tak celek z Uherskohradišťska od pondělí najede na klasický režim. V omezeném režimu a za dodržování všech vládních nařízení se bude chystat na případný restart divize třikrát týdně.

Machala má k dispozici většinu hráčů z podzimního kádru. První týden z pracovních důvodů vynechal Jakub Salay, do společného tréninku se zatím nezapojili ani Ondřejka, Gardian a Kolaja.

Jinak všechny opory na Zelničkách zůstaly. Novými tvářemi jsou Adam Řihák ze Slovácka B a David Sedláček. Obránce Uherského Brodu naposledy působil v Rakousku, nyní zkouší štěstí ve Strání.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …