Nový trenér Strání Martin Onda byl po své premiéře spokojený. „Hlavně směrem dopředu to bylo velice dobré,“ pochvaloval si známý kouč.

I když celek z Uherskohradišťska přijel do Poteče bez posil a jen s pár náhradníky, s krajským rivalem si bez problémům poradil.

Přípravný fotbal -
FC BRUMOV - FC STRÁNÍ 1:5 (1:4), hráno v Poteči
Branky: Bůbela – Miklovič 3, Holík, Macháčik

„I když nás nebylo moc, po většinu utkání jsme hráli tak, jak jsme chtěli hrát a jak se o tom tři dny bavíme. Na trávníku jsme vypadali slušně. Na klucích byla vidět snaha, celkem nám to fungovalo. Vycházeli nám krásné věci. I když soupeř měl taky další šance, po kterých nás podržel brankář Čubík, my jsme těch možností měli na deset branek,“ líčí Onda.

„Vyložených šancí bylo opravdu hodně, nakonec jsme jich proměnili šest, jeden gól nám ale rozhodčí neuznal,“ přidal.

Premiéru v prvním týmu Strání si připsal odchovanec Patrik Havlík.

Poprvé nastoupil i Filip Kičin. Jednadvacetiletý stoper, který na Zelničky dorazil z týmu OFK Trebatice a stal se první posilou divizního nováčka, měl dokonce na ruce kapitánskou pásku, kterou předal právě Havlíkovi. 

Jen mezi diváky zůstal brankář Nemrava, jenž do Strání zamířil ze sousedního Uherského Brodu.

Příchody dalších hráčů jsou v jednání. „Ještě hledáme, máme něco rozjednaného,“ přiznává Onda.

Fotbalista Lukáš Kučera nastřílel v dresu Matzenu sto branek.
Do Kunovic dorazili čtyři borci z Rakouska, výraznou posilou je Šmatelka

Zkušený trenér již nemůže počítat se službami trojice slovenských fotbalistů, kteří se v minulé sezoně podíleli na postupu i vítězství v krajském poháru.

Ve Strání kromě zkušeného stopera Romana Častulína nepokračují ani druhý nejlepší střelec minulé sezony Erik Pecha a Dominik Danko. Zpátky v rodných Bukovanech je Petr Horňák.

Celek z Uherskohradišťska zahájil přípravu na novou sezonu v pondělí. „Na hřišti budeme pětkrát týdně, plus si kluci budou plnit i nějaké individuální věci,“ říká Onda.

Jelikož se hlavní plocha rekonstruuje, připravují se fotbalisté Strání na vedlejším hřišti.

Další zápas sehrají v neděli dopoledne v Luhačovicích.