Dvěma góly se blýskla posila z Uherského Brodu Mario Michalec, po jedné brance přidali Dominik Jahoda s Lubošem Miklovičem.

Nejlepší střelec divize E má za sebou dovolenou v Thajsku, domů se vrátil teprve ve čtvrtek, přesto neodpočíval a hned šel hrát.

Přípravný fotbal -
OK ČASTKOVCE – FC STRÁNÍ 2:4 (1:3)
Branky: M. Michalec 2, Jahoda, Miklovič.

„Luboš byl s námi poprvé, ale ukázal, že střílet góly nezapomněl. Jelikož měl za sebou čtrnáctihodinový let, nechtěli jsme riskovat a dali ho tam až ve druhém poločase. Odehrál nějakých osmatřicet minut, přesto dal gól a ukázal, že má kvalitu,“ ocenil nový trenér Strání Vladimír Beker.

„Kluci se na něj těšili a on na něj. Teď se do toho bude pomalu dostávat. Je ale výborně nastavený, i na jaře mužstvu pomůže,“ nepochybuje Beker.

Strání odjelo na Slovensko kompletní. V Častkovcích na lídra divize E čekal nejen kvalitní třetiligový protivník, ale i nádherný areál se dvěma přírodními trávami, dvěma umělými plochami, z nichž jedna byla zastřešená, a třeba i s hřištěm na plážový volejbal.

„Soupeř má nádherné zázemí a nejhezčí umělku, jakou kdy viděl,“ chválí vedení dvanáctého týmu třetí slovenské ligy Beker.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Strání se však nenechalo zahanbit. V obci s šestnácti sty obyvateli se prezentovalo velmi dobrým výkonem, kvalitní hrou.

„Kluci to odmakali. Naše výhra je zcela zasloužená,“ míní Beker.

„Soupeř byl sice šikovný individuálně, na míči, ale po taktické stránce jsme ho převyšovali. Měli jsme tam dobré náznaky kombinací hlavně po křídlech, kde jsme hrozili centry. Dali jsme z nich dva góly. Jeden pak přidali po vysokém presinku, když Jahoda dobře dorážel protivníka. Když jsme se zatáhli a hráli z nízkého bloku, zase jsme hrozili z brejků,“ přidává hostující kouč.

Celek z Uherskohradišťska v úvodní části udeřili třikrát, po změně stran a prostřídání už si náskok v klidu pohlídal.

„Jsem rád, že jsme těžké utkání s kvalitním soupeřem zvládli a naladili se na další zápas proti Znojmu, které skvěle zahrálo s druholigovou Jihlavou. Bude to pro nás další zajímavá konfrontace, užitečná zkouška,“ uvedl Beker.

Jeho tým se se Znojmem utká příští neděli dopoledne na umělé trávě v Tasovicích. Tento víkend má volno.