„Zápas byl pro nás poučný, ukázal nám různé situace, věci. Z naší strany to nebylo špatné, nedokázali jsme se však vypořádat s rychlými útočníky soupeře, který má kvalitu i vyšší ambice. Hráče musím pochválit za přístup i bojovnost, herně to ale nebylo až tak dobré,“ přiznal kouč Strání Juraj Bútora.

TJ Start Brno - FC Strání 2:0 (1:0). Strání: Pjajko - Horňák, V. Čaňo, Palík, Holík, Řihák, Silnica, Jahoda, Leskovjan, Gago, Hruboš. Střídali: Bobčík, Sedláček, Hnilo.

Na nerovné hrací ploše to bylo hlavně o důrazu, bojovnosti. Kombinovat až tolik nešlo, balon na nerovném povrchu hodně skákal, utíkal. „Trošku jsme si s terénem nevěděli rady. Moc nám to nevyhovovalo, i tak jsme ale uvítali, že jsme mohli na přírodní trávě hrát. Jarní start divize se blíží, potřebujeme se trošku rozehrát,“ ví slovenský trenér.

Fotbalisté Strání se proti Startu Brno dopustili dvou hrubých chyby, které je stály lepší výsledek, možná i vítězství.

„Hlavně před druhým inkasovaným gólem jsme soupeře zbytečně vystavovali do ofsajdu a přestali hrát, čehož domácí útočník využil a po úniku nám dal druhou branku,“ popisoval Bútora.

Podobnou příležitost měl přitom už v prvním poločase Hruboš. Také forvard Strání šel sám na domácího gólmana, ale ve vyložené šanci neuspěl. Stejně si vedli i další hostující hráči. „Po prvním poločase jsme klidně mohli vést 2:0,“ míní Bútora.

Místo toho předposlední tým divize E prohrával. Brňané poprvé udeřili chvíli před přestávkou.

„O přestávce jsme si řekli, že zkusíme zabrat a výsledek minimálně srovnáme, což se nám i přes několik slibných příležitostí nepodařilo,“ dodal Bútora, kterému v jihomoravské metropoli scházeli Matúš, Ondřej Čaňo a Spáčil.

Fotbalisté Strání sehrají generálku na start divize s Hodonínem. O dějišti utkání se stále jedná.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...