Na sedmatřicetiletého rodáka z Trenčína si vzpomněl Jaroslav Gardian. Kapitán Strání přijel za Semešem i s brankářem Antonínem Popelkou.

Společně se domluvili na fungování mužstva, dohodli se na spolupráci.

„Přiznám se, že jsem byl překvapený. Nečekal jsem, že dostanu příležitost jít trénovat k mužům. Nabídka Strání mě potěšila. Už dlouho jsem toužil vést dospělé,“ přiznává Sameš.

Dlouhé roky se věnoval výhradně mládeži. Po většinu kariéry působil v Trenčíně.

Hrával v Dolním Němčí

Sezonu strávil také v akademii Slovácka, kde měl na starosti mladší dorost. Angažmá v Uherském Hradišti ale nebyl jediný kontakt s regionem.

V létě 2007 přišel společně s kamarády Porubanem a Kubicou do Dolního Němčí, kde ale po půl roce skončil.

„Přesto na angažmá rád vzpomínám,“ tvrdí Sameš.

Nyní se na Uherskohradišťsko vrací jako hlavní kouč Strání.

Ondřej Zahustel.
Slovácko má zájem o Zahustela, nováčci ukázali potenciál

„Je to pro mě velká výzva. Jsem zvědavý, co mě v divizním klubu čeká,“ říká upřímně.

S mužstvem se poprvé viděl minulý pátek, zápasovou premiéru si odbude v sobotu v Kroměříži, kde sedmý tým divize E vyzve třetiligovou Hanáckou Slavii.

„Příprava je naplánovaná. Trénovat budeme třikrát nebo čtyřikrát týdně. Ve Staré Turé také absolvujeme soustředění, na kterém se s kluky vzájemně poznáme a stmelíme kolektiv. Jsem pro ně nová osoba, takže je dobře, že spolu strávíme nějaký čas,“ ví Sameš.

Seznámit se ovšem musí nejenom se svými svěřenci, ale také soupeři a se čtvrtou nejvyšší soutěží. „Výsledky a tabulku znám, ale jinak moc velký přehled nemám,“ přiznává.

„Učit se a poznávat se ale budu za pochodu,“ doplňuje sedmatřicetiletý trenér, který plánuje také sezení s hráči, na kterém svěřencům představí svůj pohled na fotbal a fungování mančaftu.

Práce má před sebou víc než dost. Na to, aby své myšlenky a postřehy přenesl na tým, má však skoro dva měsíce. Sameš patří mezi vyznavače ofenzivního a kombinačního fotbalu, který praktikuje rozestavení 4-3-3. „Od tohoto systému se odrážím,“ vysvětluje.

Skončil Palík

V Trenčíně se učil vedle zkušenějších a známějších kolegů, mezi jeho oblíbence a vzory ovšem patří světoví odborníci Gaurdiola a Klopp. „Od prvního z nich bych si rád vzal držení míče a od druhého přímočarost a rychlý přechod do útoku,“ říká.

„Nemám rád, když si někdo neúčelně přihraje osmsetkrát. To je pro lidi nudné,“ ví dobře. „Fanoušci se chtějí bavit. Vidět zajímavé momenty, šance, střely góly,“ pokračuje.

„To vše má poslední dva roky atraktivní hra Liverpoolu,“ zakončuje s úsměvem.

Ať už bude hrát Strání na jaře jakkoliv, jistě u toho nebo Michael Palík. Třiadvacetiletý středopolař totiž v zimní přestávce zamířil do Rakouska. V tamní nižší soutěži bude nosit dres týmu SC OMV Prottes. Opačným směrem míří záložník Petr Horňák. Bývalý hráč Morkovic, Kyjova nebo Bzence se stal vysněnou posilou celku z Uherskohradišťska.

Nejlepší střelec Uherského Brodu Šimon Chwaszcz
Nečekaný problém. Chwaszczovi návrat do Zlína zkomplikoval výron

Rodák z Bukovan u Kyjova měl do Strání namířeno už v minulosti, ale jeho příchod vždy ztroskotal. Tentokrát už ale příchodu Horňáka nic nebrání. „Jsme domluvení,“ hlásí spokojeně brankář Strání a člen výkonného výboru Antonín Popelka.

Do přípravy se s divizním týmem zapojil také Jan Spáčil. Šikovný mladík ze Štítné, který prošel mládeží Slovácka, má zájem porvat se o místo v divizním kádru. „Mužstvo chceme ještě doplnit nějakými dvěma kluky,“ dodává Popelka.