Kouč poražených Igor Gúčik byl i přes další nepříznivý výsledek spokojený s výkonem v prvním poločase. „Z naší strany měl kvalitu. Dobře jsme bránili a posunovali se. Trošku lepší bylo také rozestavení,“ uvedl slovenský kormidelník.

I přesto celek z Uherskohradišťska o náskok přišel a po chybě brankáře Kolníka inkasoval laciný gól. „Vůbec nám to nevadí. Je to příprava, takové branky neřešíme,“ mávl rukou Gúčik.

Toho v úvodní části potěšil nejen povedený brejk zakončený gólem Durece, ale i další slibné akce. „Až příště dotáhneme přečíslení a další věci do konce, bude to ještě lepší,“ věří kouč Strání.

Moravané i po změně stran hráli slušně, po prostřídání a změnách v sestavě ale tempo upadlo a výkon šel dolů. Nakonec divizní tým obdržel druhý gól a prohrál 1:2. „Druhý poločas byl oboustranně otevřený a rozháraný. Klidně to mohlo skončit 2:2 nebo i 5:1,“ tvrdí Gúčik.

Dres Strání v sobotním přípravném zápase navlékli i dva nováčci. V brance nastoupil Martin Kolník. Slovenský gólman z Nové Vsi v týmu nahradil náhradníka Lukáše Mana. Druhou novou tváří je Kristián Koníček. Fotbalista Myjavy je ve Strání na zkoušce. „Všechno záleží na něm. My jsme s ním spokojení. Pokud u nás zůstane, budeme jedině rádi,“ prohlásil Gúčik.

Sobotní zápas Strání měl zvláštní kulisu. Přípravný duel se hrál na hlavním stadionu prvoligového Trenčína, kde je povrch s umělou trávou. „Trenčianské Stankovce leží hned vedle, dá se říct, že je to farma Trenčína. Chodí tam trenéři i hráči. Pomáhají si, což je super,“ poukázal Gúčik.

Jeho tým nyní čekají dva zápasy na umělé trávě v Hodoníně. Divizní tým se nejprve v areálu U Červených domků utká s Krumvířem, o týden později tam pak vyzve Radimov.

Přípravný fotbal –

OŠK Trenčianské Stankovce – FC Strání 2:1 (1:1)

Branka Strání: 1. Filip Durec

Strání: Kolník - Koníček, Gardian, O. Čaňo, V. Čaňo, Palík, Silnica, Holík, Gavenda, Fruhauf, Durec. Střídali: Mimochodek, Janků, L. Pilka, Ševčík.