Inkasovaná branka kouče Strání Igora Gúčika ale mrzela.

„Je to jediné, co mě mrzí. Chtěl jsem, abychom vzadu udrželi nulu. Bohužel jsme na konci utkání udělali zbytečnou chybu. Chtěli jsme útočit a přidat další branky, místo toho jsme inkasovali,“ štve slovenského kormidelníka.

Jinak ale byl Gúčik spokojený. Jedenáctý tým divize D zvládl přechod na přírodní trávu a v nedaleké Březové si dobře zahrál i zastřílel.

„Utkání hodnotím pozitivně. Trošku jsme se naladili na vítěznou notu. Konečně jsme dali víc branek a vyhráli, což je u nás neobvyklé,“ usmívá se Gúčik.

Výsledek nad Radimovem ale nepřeceňoval. „Soupeř nám dovolil víc, než jsme chtěli. Extra nás neprověřil,“ ví.

Rosice budou za týden úplně jiným protivníkem.

„V zápase byly dobré věci, které se mi líbily. Ty musíme ještě zdokonalit. Na nedostatcích musíme ještě zapracovat,“ prohlásil Gúčik.

Pomoct Strání v jarních bojích může i Erik Vinkler. Odchovanec Slovácka strávil podzim v třetiligovém Hodoníně, kde ale dlouho laboroval se zraněním. Jelikož s šikovným záložníkem kouč Švantner zřejmě nepočítá, mohl by hrát právě ve Strání.

„Uvidíme, jak se dohodneme s Hodonínem. S Erikem budu ještě mluvit. Jsme s ním spokojení. Určitě by nám pomohl,“ říká Gúčik.

Ten v generálce na jarní boje postrádal čtveřici fotbalistů. Kromě Gavendy, který se zranil v pátek na tréninku, celku z Uherskohradišťska scházeli také obránci Gardian s Lorencem či středopolař Ďurec.

Přípravný fotbal -

TJ Družstevník Radimov – FC Strání 1:3 (0:1)

Branky Strání: 30. z penalty a 67. Palík, 75. Holík

Strání: Popelka - Koníček, O. Čaňo, Mimochodek, Palík, Silnica, Holík, V. Čaňo, Vinkler, L. Pilka, Fruhauf