„V Přerově jsme ztratili dva body. Po třech chybách jsme obdrželi tři branky,“ štve hostujícího kouče Igora Gúčika. Slovenského kormidelníka více než nerozhodný výsledek mrzel přístup hráčů. „Nastoupili jsme jako mistři světa. Po výhře nad Hodonínem jsme si mysleli, že se další soupeř porazí sám. Každý z nás by si měl sáhnout do svědomí a říct, zda pro úspěch udělal maximum,“ prohlásil nahněvaný Gúčik.

Spokojený nebyl s hrou ani nasazením svěřencům. Celek z Uherskohradišťska začal na hřišti Viktorie hodně lehkovážně a po půlhodině hry prohrával 0:2. Nejprve brankáře Popelku překonal masný, pak se trefil Vasyl. Hostům pomohla k bleskovému obratu penalta, kterou ve 40. minutě proměnil Palík.

Pak fotbalisté Strání zasadili soupeři další dva údery. Na 2:2 srovnal po rohovém kopu Michalec, těsně před poločasem strhl vedení na stranu hostů Hruboš, který využil chyby domácího gólmana a balon pohodlně poslal do odkryté branky.

Hosté téměř celou druhou půli těsný náskok hlídali, pasivní hra ale výhru nepřinesla. Přerovští bojovali, za svoji aktivitu byli po zásluze v 85. minutě odměněni. K vyrovnáním Viktorii pomohl vlastní gól Frühaufa.

„Po přestávce jsme přestali útočit. Spíše jsme zase čekali, co se bude dít. Domácí v závěru otevřeli hru a skóre srovnali,“ uvedl Gúčik.

Strání mohlo zápas několikrát rozhodnout, žádný brejk se však neujal. Hosté slušné akce nedokázali dotáhnout, za svoji laxnost pak byli po zásluze potrestáni.

„Naše vystoupení vůbec nebylo dobré,“ přiznává zklamaný trenér. „Nepovedený zápas musíme hodit za hlavu a s fanoušky i půlsezonou se musíme rozloučit důstojně. Chceme zase lidem vrátit úsměv na tvář,“ dodal Gúčik.

Fotbalisté Strání zakončí podzimní část domácím zápasem se Vsetínem.

FC Viktorie Přerov – FC Strání 3:3 (2:3)

Branky: 12. Jan Masný, 31. Dan Vasyl, 85. Patrik Frühauf - 40. Michael Palík z penalty, 43. Jan Michalec, 45. Filip Hruboš

Rozhodčí: Hubený – Ehrenberger, Hanák (Vidlák)

Žluté karty: Vasyl, Koplík, Václavíček, Dlouhý - Michalec, Ondřejka

Diváci: 80

Strání: Popelka – Holík, Lorenc, O. Čaňo, V. Čaňo – Frühauf, Silnica, Hruboš, Palík (83. Gardian), Janků (63. Ondřejka) – Michalec. Trenér: Gúčik.