„Je to pro nás ztráta, na druhé straně byla remíza spravedlivá. My jsme hlavně rádi, že jsme neprohráli, což byl náš cíl,“ uvedl kouč Strání Igor Gúčik.

Výhrady měl hlavně k výkonu mužstva v prvním poločase. „Do zápasu jsme nastoupili špatně, což se projevilo na celé první půli. Soupeř byl od začátku aktivnější. Měl více ze hry a byl také nebezpečnější,“ řekl Gúčik.

Slovan byl ale směrem dopředu neškodný. Ve 39. minutě však hostující Fikar využil nedůslednosti domácí obrany, obtočil se kolem dvou hráčů Strání a povedenou střelou mimo Popelkův dosah poslal Havlíčkův Brod krátce před přestávkou do vedení. „Bohužel naši obránci nevystoupili a nechali ho vystřelit,“ mrzí Gúčika.

Slovenský kouč musel svěřencům o poločase důrazně domluvit. „Apeloval jsem na kluky, že fotbal hrají pro sebe, pro lidi. Jsem rád, že si slova vzali k srdci a druhou půli začali mnohem lépe,“ těšilo Gúčika.

Celku z Uherskohradišťska k vyrovnání pomohla zvýšená aktivita i pokutový kop, který sudí Částečka nařídil po faulu hostujícího brankáře na Holíka. Penaltu bezpečně proměnil Palík.

Strání mohlo po ruce jednoho z hráčů Slovanu kopat ještě jeden pokutový kop, ale na rozhodčího se domácí nevymlouvali. „Měli jsme dostatek příležitostí na to, abychom zápase rozhodli ve svůj prospěch,“ ví Gúčik.

Rozhodnout mohl Mchalec, který šel sám na gólmana, ale nedal. Povedenou střelou se blýskl Holík, těsně vedle skončila jedna hlavička.

„Ve druhé půli jsme byli aktivnější, ale nepadlo nám to tam,“ povzdechl si kouč Strání. Zato Havlíčkův Brod po přestávce vůbec nebezpečný nebyl. „Soupeř neměl žádnou šanci,“ poznamenal Gúčik.

Celek z Vysočiny nakonec vydoloval na hranicích se Slovenskem bod. „Bohužel nejsme tak tvořivé mužstvo, aby se s tím doma popasovalo lépe,“ řekl Gúčik.

Za týden se fotbalisté Strání doma představí proti Velké Bíteši. „Musíme hrát s ještě větší chutí a nasazením než v neděli,“ dodává slovenský kormidelník.

Fortuna Divize D, 25. kolo 

FC Strání – FC Slovan Havlíčkův Brod 1:1 (0:1)

Branky: 55. Michael Palík z penalty - 39. Daniel Fikar

Rozhodčí: Částečka – Kotala, Liška (Hulcký)

Žluté karty: Silnica, Fruhauf – Svoboda, Vrzal

Diváci: 208

Strání: Popelka – Mimochodek, Gardian, Lorenc (78. Bruštík), O. Čaňo – Silnica, Holík, Palík (76. Durec), V. Čaňo (83. Kolaja) – Michalec, Fruhauf.