Záložník Strání Jan Spáčil byl u obou důležitých milníků klubové historie, na Zelničkách i přes svůj stále nízký věk (23 let) patří ke služebně nejstarším hráčům.

„Za tu dobu se změnila spousta věcí, hlavně kádr se obměnil dost razantně. Sestup pamatují snad jenom tři nebo čtyři kluci, jinak je tým nový,“ říká rodák ze Štítné nad Vláří.

Z týmového hlediska prožívá s parťáky nejlepší sezonu v kariéře, od sebe ale čekal ještě víc. „Na podzim mě limitovalo zranění. Měl jsem zánět v kolenu, nebylo to dobré. Už jsem zažil lepší ročník, ale celkově nám to sedlo skvěle,“ říká.

Fotbalisté Strání coby nováček divizi E ovládli s naprostým přehledem, postup stvrdili už čtyři kola před koncem. Po výhře v Nových Sadech propukly obrovské oslavy, euforie se promítla i do pátečního souboje se Slavičínem.

„Bylo těžší se na utkání namotivovat, jako když jsme ještě o něco hráli. Na druhé straně to pro nás bylo skoro jako derby. Ve Slavičíně máme hodně známých, nikdo z nás to úmyslně nevypustil,“ tvrdí.

I když favorit nijak zvlášť neexceloval, přesto nasázel rivalovi pět branek a po přestřelce zvítězil 5:3.

„Cítíme, že to nebylo herně úplně ono, ale první poločas jsme výsledkově zvládli,“ těší Spáčila.

Byl to právě šikovný středopolař, kdo v 6. minutě po centru Jahody hlavou otevřel brankový účet. Vedení Strání pak do přestávky ještě navýšili Řihák s Miklovičem.

Za stavu 3:0 ale přišlo z domácí strany uspokojení, soupeř duel zdramatizoval, skóre málem obrátil na svoji stranu.

„Druhou půli jsme trošku podcenili. Slavičín byl herně lepší, my jsme akorát potrestali jeho chyby. Po změně stran jsme ale soupeři taky darovali nějaké šance,“ připomíná Spáčil.

Za hosty se dvakrát trefil střídající Fiala, šibenici vymetl Žůrek. Strání ale rivalovi v klíčové chvíli vždycky odskočilo a duel zvládlo.

Fotbalisté Strání přestříleli Slavičín 5:3 | Video: Libor Kopl

Před sebou má závěrečné dva zápasy proti Skašticím a Baťovu. Právě v posledním domácím zápase proti otrokovickému rivalovi společně s fanoušky oslaví vítězství v divizi E a historický postup do třetí ligy.

„Věřím, že přijde hodně lidí a užijeme si to všichni společně,“ přeje si Spáčil.

První párty už ale má celek z Uherskohradišťska za sebou. „Oslavy byly bouřlivé, s kluky jsme si to užili,“ přiznává třiadvacetiletý záložník.

„Bylo dobré, že jsme jeli dlouho z Olomouce. Cesta byla nádherná, na stadionu jsme to završili. Byla to fajn akce,“ culí se.

Až euforie vyprchá, přijde na řadu tvrdá práce, příprava na novou sezonu, vyšší soutěž. Strání nechce být v MSFL pouze do počtu.

„Kdybychom si nevěřili, tak tam nejdeme. Když mužstvo doplníme, zvládneme to,“ nepochybuje Spáčil.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
Trenér Strání Vladimír Beker po utkání se Slavičínem | Video: Libor Kopl