„Po katastrofálním začátku jsem s bodem spokojený. Mohlo to pro nás dopadnout mnohem hůř,“ ví kouč Strání Igor Gúčik.

Slovenský kormidelník hlavně ocenil přístup a snahu svěřenců za nepříznivého stavu 0:2. „V té chvíli jsme byli dole, ale kluci se znovu nastartovali. Výsledek nejprve snížili a pak i vyrovnali. Jsem rád, že jsme vstali, dali se do kupy a bojovali o výhru,“ prohlásil Gúčik.

Skaštice ale soupeře ve druhé půli téměř k ničemu nepustily a v divizi E bodovaly popáté za sebou. Díky sérii bez prohry jsou v tabulce šesté, o jednu příčku před Stráním. Domů se ale hosté z Kroměřížska vraceli se smíšeným pocity.

„Před zápasech bychom bod brali, ale teď jsem z toho takový rozpolcený,“ přiznává skaštický kouč Roman Kolenič. „I když druhý poločas nebyl moc pohledný, ale spíš ubojovaný, ze zápasu se rozhodně dalo vytěžit víc. Ve druhé půli jsme byli aktivnější, ale do nějaké velké šance jsme se nedostali. Bod z venku se ale počítá,“ ví zkušený trenér.

Po čtvrt hodině hry ale hosté mysleli spíš na výhru. Nejprve se po rohovém kopu prosadil Lukáš Motal, následně se do míče opřel kanonýr Konečník a bombou z trestného kopu doprostřed branky zvýšil na 2:0. „Začátek byl z naší strany katastrofální,“ povzdechl si Gúčik.

Strání se ale po nepříjemných direktech dokázalo zvednout. Důležitou kontaktní branku vstřelil v 17. minutě Michalec. „Byl to klíčový moment, myslí si Kolenič. „Domácí jsme nechali velice brzy snížit. Pokud bychom do poločasu uhráli výsledek 2:0, tak bychom tam zvítězili,“ je přesvědčený Kolenič.

Nestalo se. Probuzený celek z Uherskohradišťska ožil a po půlhodině hry proměněnou penaltou Palíka srovnal na 2:2. V tu chvíli měli zase navrch domácí. Otočit zápas mohl Michalec, který šel sám na brankáře Večeřu, ale trefil pouze břevno.

„Chtěli jsme ve druhé půli výsledek strhnout na svoji stranu. Soupeř ale dobře bránil a měl nepříjemné standardky, které byly jejich největší zbraní,“ říká Gúčik.

Domácím to ale po přestávce příliš nešlo. „Přestali jsme kombinovat a pouze odkopávali balony dopředu, kde nebylo s kým hrát. Příště si musíme víc vážit balonu a kombinovat na soupeřově polovině,“ ví kouč Strání, který v neděl postrádal vykartovaného Hruboše a marody Gardiana a Mimochodka.

Skaštice nakonec byly o něco blíže vítězství, ale Tomáš Batík po centru ze strany ani Konečník duel nerozhodli.

Fortuna Divize E, 9. kolo 

FC Strání – TJ Skaštice 2:2 (2:2)

Branky: 17. Jan Michalec, 32. Michael Palík z penalty – 6. Lukáš Motal, 13. Zdeněk Konečník

Rozhodčí: Řezníček – Kouřílek, Mikulášek (Rabušic)

Žluté karty: Michalec, Palík, Ondřejka – T. Motal, Frýdl, L. Motal

Diváci: 240

Strání: Popelka – Holík, O. Čaňo, Frühauf, V. Čaňo – Michalec, Silnica, Ondřejka, Janků (70. Kolaja) - Lorenc, Palík (80. Bruštík). Trenér: Gúčik.

Skaštice: Večeřa – L. Bubla, Miklík, T. Motal, L. Batík – Sova (70. Vymětal), Štěpják (61. T. Batík), R. Frýdl, L. Motal, Gojš - Konečník. Trenér: Kolenič.