Na Zelničkách se všem ulevilo. „Jsme nesmírně spokojení. Je to pro nás velmi důležité vítězství. Věřím, že se konečně odrazíme. Nebyl to jednoduchý zápas. Chlapci si hrábli na dno sil. Utkání ale odmakali. Potlesk lidí byl pro ně největší odměnou,“ prohlásil kouč Strání Igor Gúčik.

Celku z Uherskohradišťska k první letošní výhře pomohly i změny v sestavě. Pouze mezi náhradníky zůstali Ondřejka s Frühaufem, šanci od první minuty naopak dostali Janků s Palíkem, kteří svým výkonem rozhodně nezklamali. „Potřebovali jsme něco změnit a vymyslet. Jelikož nám to v předcházejících zápasech herně nešlo, vsadili jsme tentokrát na bojovnost. Hráli jsme na dva útočníky, Palík dal dva góly,“ pochvaloval si Gúčik.

Strání ukázalo Šumperku, že v jednoduchost je krása. Domácí v prvním poločase dvakrát udeřili po rychlých křídelních akcích a centrech ze strany. Nejprve v 16. minutě skóroval Michalec, vzápětí se trefil Palík.

Šumperk se snažil, ale příliš nebezpečný nebyl. Výjimkou byla střela z trestného kopu do tyče, od které se balon odrazil do Popelkovy hlavy a ven.

Hosté se dál snažili, ale fotbalisté Strání měli navrch a navíc využívali své příležitosti. Na 3:0 zvýšil Michalec, triumf domácího celku završil po hodině hry Palík. Kouč Gúčik za rozhodnutého stavu prostřídal sestavu a utkání se ve velkém vedru v klidu dohrálo.

„Musím pochválit i soupeře, který byl pořád aktivní a hrál i za stavu 0:2 nebo 0:4,“ řekl Gúčik.

Jeho tým se pokusí na domácí výhru navázat příští víkend v Kozlovicích.

FC Strání – FK Šumperk 4:0 (2:0)

Branky: 16. a 53. Jan Michalec, 20. a 63. Michael Palík

Rozhodčí: Žurovec – Kulička, Částečka (Zahradníček)

Žluté karty: Silnica, O. Čaňo – Španihel, Olejník

Diváci: 246

Strání: Popelka – Holík, Gardian Lorenc (72. Bruštík), O. Čaňo – Palík (66. Ondřejka), Silnica, Hruboš. V. Čaňo (69. Kolaja) – Janků (64. Frühauf), Michalec.