Na jaře však s týmem ani jednou nevyhrál a po šesti porážkách a pouhých dvou remízách u posledního mužstva tabulky stejně jako asistent Stanislav Ďuriš ve čtvrtek dopoledne skončil.

„Pořád jsme věřili tomu, že se zlomí, otočí v náš prospěch. Jelikož se z osmi zápasů podařilo trenérskému týmu uhrát pouze dva body, museli jsme to řešit, dát tomu nový impulz. Víme, že zachránit divizi za současného stavu se nyní rovná obrovskému zázraku, přesto se pokusíme pro Strání čtvrtou nejvyšší soutěž udržet,“ říká předseda klubu Antonín Popelka.

„S Jarou se pokusíme přinést do mužstva nový svěží vítr a uhrát potřebné body.

Vím, že mám na současné situaci lví podíl, takže chci fotbal ve Strání vrátit tam, kam patří, aby zase lidé a fanoušci chodili na Zelničky rádi,“ přidává.

Právě dlouholetá brankářská opora tým znovu společně s Jaroslavem Gardianem přebírá. Parťáci mužstvo dočasně vedli už na podzim po odvolaném Eriku Lacovi. Teď nezdarem skončila mise dalšího slovenského kouče.

„Stejně jako každého jiné trenéra mě to velmi mrzí. Myslel jsem si, že to zvládneme a

sezonu dotáhneme do úspěšného konce. Pořád jsme věřili, že se to zlomí, chytneme se, bohužel porážky přibývaly a výsledky se nelepšily, takže akceptuji a přijímám rozhodnutí klubu. Strání přeji záchranu, aby mělo v dalších zápasech více toho sportovního štěstí,“ uvedl Bútora.

Trenér Petr Vlachovský v minulosti krátce vedl i fotbalisty ligového Slovácka.
Vlachovský se vrací k ženám Slovácka: Klasická sezona je nuda. Chceme být lepší!

Se svým asistentem Ďurišem řešili výsledky a výkony mužstva, neustále. Proč to ale nefungovalo, se zatím nedopídili.

„Nevím, kde je chyba, ale myslím, že jsme nic nepodcenili. Herně jsme se zlepšovali, ale nedávali jsme góly, byť jsme se koncovce věnovali i v tréninku. Chyběl nám střelec, který by dal pět nebo šest gólů,“ míní Bútora.

Spokojený nebyl s ofenzivní činností ani defenzivou, výhrady měl k výkonu brankáře. „Mnohokrát nás nepodržel, udržel jen jednou nulu,“ připomíná.

Na gólmana ale sérii porážek nesvádí. Mužstvu podle Bútory schází lídr, výrazná osobnost. „V každém mužstvu, proti kterému jsme hráli, mě zaujali třeba dva hráči, kteří vyčnívali. Nám chyběl někdo, kdo by to vzal na sebe, tým potáhl, povzbudil,“ míní.

S přístupem hráčů ale problémy neměl. „Všem klukům děkuji za spolupráci, obětavost. Na tréninky chodili poctivě, makali, ale asi je na některé z nich divize vysoká soutěž,“ přemítá.

Problém je ve Strání hlubší. Odrazit se ze dna bude těžké. Proti je nejen složitý los, ale i marodka. Strání má pět kol před koncem jen dvanáct zdravých hráčů do pole a dva gólmany.

Záložník Zlechova Michal Cigoš.
Cigoš po prvním góle ve Zlechově: Bomba! Táta? Mám na něj vypínač, usmívá se

Kvůli svalovým problémů zůstávají mimo kapitán Silnica a Jahoda, zraněný je Ondřej Čaňo. Již na začátku jara z osobních důvodů skončil na Zelničkách Filip Hruboš, v týmu nepokračuje ani Sedláček.

I bez nich se celek z Uherskohradišťska pokusí divizi udržet. „Vzhledem k tomu, jaký má los Holešov a my, bude to velmi těžké, ale pokud bychom tomu nevěřili, trenéry bychom neodvolávali,“ uvedl Popelka.

Vedení klubu zasedlo za stůl ve středu večer. Po poradě se nakonec rozhodlo do mužstva říznout, verdikt zveřejnilo ve čtvrtek dopoledne.

„Proti trenérům Bútorovi a Ďurišovi nemůžeme říct nic špatného. Po lidské stránce jsme s nimi byli velmi spokojení, bohužel chemie mezi nimi a hráči asi nefungovala podle představ. Výsledky nepřicházely. Po loňské sezoně, kdy nám odešlo šest hráčům máme velmi mladý tým. Na kluky je toho asi hodně,“ dodává.

Staronoví trenéři Popelka s Gardianem mužstvo povedou už v sobotním zápase na hřišti Nových Sadů. 


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …