„Soupeře neřešíme, díváme se sami na sebe. Klobouk dolů před kluky, jak to po náročné čtvrteční dohrávce zvládli. Hlavně druhá půle byla jednoznačně v naší režii. Divákům jsme předvedli krásné akci, dali pěkné branky. Naše vítězství je zcela zasloužené,“ říká trenér Strání Martin Onda.

Divize E, 9. kolo -
FC STRÁNÍ - 1. HFK OLOMOUC 5:1 (2:1)
Branky:
2. a 50. Luboš Miklovič, 5. a 54. Jan Michalec, 57. Adam Nomilner – 33. Jan Kadlec. Rozhodčí: Kříž – Svoboda, Jílková (Vlčnovský). Diváci: 292.

Jeho týmu patřily úvody obou poločasů. Soupeře sice nechalo ve 33. minutě za stavu 2:0 nadechnout a snížit, ale druhá část byla zcela jasně v režii velmi dobře hrajícího domácího týmu, v jehož dresu si po dvou brankách připsali Luboš Miklovič a Jan Michalec, jednou skóroval Adam Nomilner. Za hosty se trefil Jan Kadlec.

„Musím říct, že zápas měl znovu výbornou diváckou kulisu, ale odehrál se v naprostém klidu, o což se zasloužili nejen rozhodčí, ale i oba týmy. Žádný problém nebyl, vše bylo v pořádku,“ prohlásil Onda.

Domácím po vyhroceném utkání s Kozlovicemi scházel vyloučený Hruboš a taky Silnica, jenž si z předcházejícího utkání odnesl zlomený nos. Od první minuty hráli Čaňo s Michalcem.

Fotbalisté Kunovic (žluté dresy) v domácím hodovém zápase přestříleli Těšnovice 4:3.
Kunovice zvládly hodovou přestřelku, pomohli dorostenci i umělá tráva

Strání skvěle vyšel nástup do utkání, v 5. minutě vedlo 2:0. Nejprve se trefil Miklovič, pak skóroval i Michalec. „Chtěli jsme utkání rozhodnout co nejdříve, abychom měli klid. Tento záměr nám vyšel, bohužel postupně jsme polevili a dalších třicet minut první půle byl soupeř herně lepší a zaslouženě snížil,“ uvedl Onda.

Kontaktní branku zaznamenal Kadlec.

Domácí po změně stran přeskupili řady, přešli do svého klasického rozestavení a soupeře definitivně dorazili. Během sedmi minut se postupně prosadili Miklovič, Michalec a Nomilner, za rozhodnutého stavu 5:1 se duel dohrál v poklidu a z povinnosti. Olomouc se na výrazný odpor nezmohla, soupeř v klidu konotroloval hru i výsledek, zaslouženě dokráčel k dalším třem bodům.

Fotbalisté Strání budou hájit vedoucí pozici za týden doma proti Šternberku.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...