Zrekonstruované sportovní centrum totiž získalo hlavní cenu v kategorii Realizace rozvojových projektů měst a obcí.

„Jsem moc rád, že se nám kabiny a celé zázemí povedlo architektonicky zařadit do naší krajiny. Naším záměrem bylo, aby celý objekt byl vhodně zakomponovaný do našich Bílých Karpat,“ uvedl starosta obce a dlouholetý podporovatel klubu FC Strání Antonín Popelka starší, který na zámku v Holešově společně s jedním z projektantů stavby Josefem Grebíkem cenu na převzal.

Rozsáhlá rekonstrukce na Zelničkách začala v červnu 2018. Veškeré základní práce skončili za devět měsíců v únoru 2019. Výstavba nových kabin a celého zázemí vyšla na 22,5 milionu korun. „Dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy činila necelých deset milionů, zbytek zaplatila obec,“ informuje Popelka.

Ve Strání vybudovali nejen kompletní kabiny a veškeré zázemí, nová je také tribuna se všemi plastovými sedačkami. „Jsme rádi, že jsme do toho šli, protože kabiny už byly ve špatném stavu,“ přiznává Popelka. „Předcházející budova byla postavená v padesátých nebo šedesátých letech, sociální zázemí už nesplňovalo vůbec žádná kritéria. Nyní je to úplně jiné,“ těší starostu Strání.

V obci s třemi a půl tisícovkami obyvatel patří fotbalu čestné místo. Divizní klub má hned sedm mládežnických družstev a dva týmy dospělých.

I když současná doba sportu vůbec nenahrává, fotbal se na moravsko-slovenském pomezí bude hrát dál. „Nyní je to pro všechny hodně složité, hlavně pro mládež a starší generaci, která se nehýbe,“ uvědomuje si Popelka. „Už staří Římané říkali, že pohyb je ze všeho nejdůležitější. Snad se všechno brzy vrátí do normálu a nejen dospělí, ale hlavně děti budou moct zase běhat a bez omezení hrát nejen fotbal,“ přeje si známý politik a funkcionář.

Ve Strání však sport patří na přední místa aktivit. Vedení obce chystá výstavbu nové sportovní haly, které vyroste v těsném sousedství fotbalového areálu. „Z kabin povedou do haly dva spojovací krčky, bude to takové jedno sportovní centrum,“ hlásí Popelka. „Nová hala bude určená výhradně sportovcům. Jiné akce se budou konat v kulturním domě, který nyní rekonstruujeme,“ pokračuje.

Hotovo by mělo být v říjnu 2022.

Ve Strání se kromě fotbalu věnují také tenisu, stolnímu tenisu nebo volejbalu. V obci u slovenských hranic však mají své zastoupení také další odvětví.


Načítám tabulku …