Soupeř díky skvělému brankáři Janalíkovi těžké chvíle přečkal a v závěrečné čtvrthodině ze vzduchu dvakrát udeřil. Obrat hostů v 17. kole zařídili přesně hlavičkující Vasiljev s Pavelkou.

Divize E, 17. kolo -
FC Strání – SFK ELKO Holešov 1:2 (0:0). Branky: 59. Robin Holík - 78. Edvard Vasiljev, 84. David Pavelka. Rozhodčí: Poláček - Mikulášek, Jílková (Kubíček). Žluté karty: Silnica – Janalík, Pavelka. Diváci: 210.
Strání: Pjajko – Řihák, Palík, Horňák, Jahoda (85. Bobčík) – Holík, Sinica, Leskovjan, Matúš, Spáčil (76. Sedláček) – Gago (66. Hruboš). Trenér: Bútora.
Holešov: Janalík – Miklík, Charuza, Paštěka, Daněk – Křenek (75. Hendrych), Pavelka, Semenyna (89. Chuda), Vasiljev (89. Zakopal), Polomík (65. Jadrníček) – Kovář (75. Pospíšilík). Trenér: Malík.

Poslední Holešov se díky obratu a výhře 2:1 přiblížil předposlednímu Strání na jediný bod.

„Pro nás je to velmi důležitá výhra, v zápase šlo o hodně. Jsme na konci tabulky, tenhle výsledek nám může pomoct,“ věří hostující kouč Martin Malík.

Holešovští ale ani po druhém triumfu v sezoně nijak vysoko neskákali, cesta k divizní záchraně je ještě hodně dlouhá a trnitá. „Víme, že nás čekají ještě hodně silní soupeři. Budeme se muset prát o každý bod,“ vín dobře Malík.

Strání je na tom takřka stejně. Celek z Uherskohradišťska sice v sobotu ukončil dlouhé čekání na vstřelenou branku, trefa Holíka mu ale body nepřinesla.

„Pro nás to byl smolný zápas. Neproměnili jsme penaltu, další vyložené šance a pak při standardních situacích uděláme velké chyby, které soupeř potrestá,“ kroutil hlavou domácí trenér Juraj Bútora.

Byť další ztrátu před vlastním publikem těžko rozdýchával, dál zůstává optimistou.

„Zbraně neskládáme. Do konce sezony ještě zbývá jedenáct kol, hraje se o třiatřicet bodů. Pořád máme před Holešovem nějaký náskok. Musíme si rozebrat chyby, poučit se z nich, odrazit se a jít dál,“ říká Bútora.

Pokud fotbalisté Strání nezačnou střílet branky, budou se soužit dál.

Zápas proti Holešov měli domácí dobře rozehraný, dorazit krajského rivala ale nedokázali.

Strání mohlo jít do vedení už v prvním poločase, Palík ale neproměnil penaltu nařízenu za faul Pavelky, Holík zase po úniku dvakrát mířil do tyče.

„Kdyby soupeř po prvním poločase vedl 2:0, tak se nemůžeme divit. Penalta ale za mě nebyla až tak přesvědčivá,“ míní Malík.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) doma přivítali Karvinou.
Slovácko udeřilo v úvodu obou poločasů. Karviná si odvezla tři branky

Holešov udeřil až po změně stran. Semenyna ale mířil z trestného kopu do břevna.

Bezbrankový stav vydržel na Zelničkách skoro hodinu. Pak ale Leskovjan přihrál Holíkovi a ten poslal Strání do vedení.

Rozjetý celek z Uherskohradišťska mohl vzápětí protivníka dorazit, když si v krátkém sledu vypracoval několik vyložených šancí, ale Janalík čaroval.

Holešovský gólman vychytal Spáčila i Leskovjana, Gago mířil po úniku do boční sítě

Další tutovku zazdil stoper Horňák. „Určitě nás podržel gólman. Domácí těžili hlavně z nákopů, my jsme se v těch minutách bránili, ale dokázali jsme to ustát a zvládli to,“ oddechl si Malík.

Že to byly klíčové chvíle, ví i Bútora. „Mohli jsme dát na 2:0 nebo 3:0 a mohlo být po zápase,“ míní. „Soupeř ale pořád cítil šanci. Věřil, že může vyrovnat nebo výsledek otočit, což se mu taky podařilo,“ povzdechl si slovenský kouč.

Holešovští složité momenty hlavně díky skvělému Janalíkovi ustáli a v závěru výsledek senzačně otočili. Vyrovnání zařídil Vasiljev, jemuž míč na hlavu parádně posadil výtečně hrající Ukrajinec Semenyna.

V 84. minutě pak po centr z levé strany hlavou trkl do balonu i nepokrytý Pavelka a bylo to 1:2.

Zaskočené Strání už reagovat nedokázalo, hosté závěr zvládli báječně a domů vezou zlaté body.