„Malý Beníček od narození bojuje s nepřízní osudu, se zdravotními těžkostmi, o kterých si můžete prostřednictvím maminky Nely přečíst i z odkazu na našich webových stránkách a sociálních sítích. Uvědomujeme si, že v životě jsou mnohem důležitější životní situace, než je fotbal. Rozhodli jsme se proto v našem klubu uspořádat sbírku, do které přispěli jak hráči A-týmu, trenéři mládeže, tak činovníci klubu i rodiče sportujících dětí. Celkový výtěžek ve výši 30 000,- Kč předáváme touto cestou do rukou rodičů malého Beníčka, s přáním mnoha sil a odhodlání, které budou potřeba,“ prohlásil předseda FC Fastav Vsetín Petr Říha.

Vše o malém Beníčkovi Matůšovi najdete zde

Otec chlapečka, třiačtyřicetiletý fotbalista Francovy Lhoty Lukáš Matůš, v minulosti nosil dres Vsetína i Slavičína, a má mezi hráči i funkcionáři mnoho přátel a kamarádů.

„Mnozí již přispěli také na transparentní účet, který byl pro Beníčka zřízen. Na Beníčkův účet přispěli již i někteří hráči TVD Slavičín a dalších klubů, kde tatínek Lukáš hrával a hraje, za což děkujeme,“ uvedl Říha, který i prostřednictvím Deníku prosí o příspěvek na náročnou léčbu pro Beníčka.

Fotbalisté Vsetína (modrobílé dresy) doma přehráli Slavičín 5:0.
Vsetín v derby rozebral Slavičín. Pazdera: Odpor soupeře jsme zlomili velmi brzy

„Sbírka na transparentní účet poběží až do února 2025. Kompletní výtěžek na benefičním účtu poputuje ve prospěch rodiny Beníka Matůše. Předán bude na galavečeru Vrchařské Koruny Valašska v sobotu 8. února 2025. Děkujeme všem za podporu a přejeme Beníčkovi mnoho sil a úsměvů,“ dodal Říha.

Sobotní valašské derby v divizi E nakonec jasně opanovali fotbalisté domácího Vsetína, kteří ve 24. kole deklasovali Slavičín 5:0 a před středeční předehrávkou ve Bzenci udrželi třetí pozici.

Na jasné výhře Fastavu se podílelo pět různých střelců, hosté duel absolutně nezvládli. Vsetín porazil Slavičín i podruhé v sezoně, ani jednou ve vzájemných duelech neinkasoval.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...