HORNÍ NĚMČÍ – STRÁNÍ B 3:2 (1:2)

Skvělá návštěva viděla emotivní derby, které mělo vše. Napětí, góly i spoustu vzruchu. První branka padla krátce po úvodní rozehrávce. Soupeře zaskočil dorážející Pospíšek. Rezerva divizního Strání ovšem přispěchala s velmi rychlou odpovědí. Na 1:1 srovnal Pavluš. Hostům branka pomohla. Strání mohlo jít do trháku, ale Tóth své příležitosti neproměnil. Hostující útočník proměnil až svoji třetí velkou šanci a hosté od 38. minuty vedli. Horní Němčí se po přestávce zvedlo a začalo protivníka přehrávat. Domácí byli za svoji zvýšenou aktivitu zaslouženě odměněni v 58. minutě, kdy srovnal Zámečník. Ve zbytku utkání se oba týmy přetahovaly, tři body nakonec urvali domácí. Vyrovnaný a bojovný duel v 81. minutě rozhodl Pospíšek.

Branky: 1. a 81. Marek Pospíšek, 58. Josef Zámečník - 9. Martin Pavluš, 38. Pavel Tóth. Rozhodčí: Mahdal. Diváci: 253.

BÍLOVICE – JANKOVICE 1:2 (0:1)

Fotbalistům Bílovic domácí hodový duel nevyšel, když ve vyrovnaném utkání podlehli Jankovicím. První poločas mnoho vzruchu nenabídl. Oba týmy se předháněly v nepřesnostech, pohledných akcí a vyložených šancí bylo málo. Čekání na gól utnul až ve 38. minutě Silný, který poslal hosty do vedení. Takticky dobře hrající Jankovice se mohly spolehnout na pozornou obranu i výborného gólmana Remeše, který hosty několikrát podržel. V 65. minutě navíc Šustr přidal druhý gól a hosté vedli 2:0. Bílovičtí se snažili utkání zdramatizovat, což se jim zásluhou Mikšaníka povedlo, ale na vyrovnání už nedosáhli. Jankovice tak bodovaly i ve čtvrtém duelu po postupu do okresního přeboru.

Branky: 78. David Mikšaník - 38. Zdeněk Silný, 65. Václav Šustr. Rozhodčí: Martykán. Diváci: 85.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – POLEŠOVICE 2:1 (1:1)

Ostrožská Nová Ves se po dvou remízách a jedné porážce dočkala prvního vítězství. Mužstvo trenéra Voráče zvládlo těžkou šichtu s Polešovicemi, které v deštivém zápase udolalo 2:1. Domácí tým rozhodl sobotní duel v poslední minutě. Hostům patřil začátek utkání, když v 17. minutě otevřel skóre Kala. Novovešťané stačili výsledek ještě do přestávky srovnat. Těsně před přestávkou se z trestného kopu prosadil Hůsek. I druhá půle byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Rozhodnutí přinesl až samotný závěr. Šťastnější nakonec byli domácí, kterým tři body v hektickém závěru vystřelil Doruška. „Od začátku zápasu jsme byli jasně lepší. V prvním poločase jsme si vytvořili množství šancí. Bohužel pokaždé na podzim dostaneme smolný gól a dotahujeme,“ uvedl domácí záložník Radek Zálešák. Druhý poločas ovlivnil těžký terén a vydatný déšť. „I přesto jsme si po přestávce vytvořili další šance ke skórování, ale gól jsme dali až na konci,“ prohlásil Zálešák. „ Hosté za celý zápas snad jen dvakrát vystřelili na naši branku,“ dodal kapitán Ostrožské Nové Vsi.

Branky: 45. Jakub Hůsek, 90. Jan Doruška - 17. Miroslav Kala. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 80.

OSTROŽSKÁ LHOTA – BŘEZOVÁ 2:3 (1:2)

Ostrožská Lhota nastoupila do utkání v okleštěné sestavě. Do brány se vrátil Gál, i na úkor Jakoubkova zranění z posledního zápasu ve Strání, na marodku přibyl kromě Kubaně i D. Štergenich. Omluvenku dále přinesli Kadaš, Krátký i Kusák. Kromě hráčů se domácí museli v zápase obejít i bez trenéra Juráska a vedoucího mužstva Fantury, které nahradil svou přítomností na lavičce František Štergenich.

Utkání začalo opatrně z obou stran a na první šanci si diváci počkali až do 10. minuty. Skóre otevřel až po rychlém brejku Zámečník. Radost hostů z vedení netrvala dlouho a ve 21. minutě bylo srovnáno. Výstavní střelou se o to zasloužil Kopeček. Vzápětí po skrumáži střílel Radoch, ale nastřelil jen záda domácího kanonýra Pešíka. Březová byla v zakončení přesnější. Chybu domácího kapitána Štergenicha potrestal P. Čaňo. Zbytek poločasu se odehrál převážně mezi šestnáctkami a velká šance k vidění nebyla.

Druhá půle začala sporným momentem. Agilní Pomajbík upadl po kontaktu s Gálem v pokutovém území a rozhodčí ukázal na puntík. K pokutovému kopu se postavil zkušený Vojtek, ale míč poslal pouze do břevna. V 50. minutě si výborně hrající Pomajbík udělal z bránících hráčů slalomové tyče a pumelicí k tyči zvýšil náskok hostů na 3:1. Ostrožská Lhota za nepříznivého stavu převzala otěže zápasu. V 54. minutě po standardní situaci hlavou snížil Pešík. Po hodině hry mohlo být srovnáno, ale to by přihrávka Pešíka na Lučného musela být přesnější. Vyrovnání přišlo o chvíli později, gól nebyl kvůli ofsajdu uznán. Domácí byli v závěru lepší, ale navrátilec Zbořil mířil nepřesně a P. Štergenich zakončoval po rohu Žajdlíka hlavou vedle. Hosté mohli náskok pojistit, ale Gál vytasil proti Pomajbíkovi reflexní zákrok.

Branky: 21. Marek Kopeček, 54. Erik Pešík - 19. Daniel Zámečník, 27. Pavel Čaňo, 50. David Pomajbík. Rozhodčí: Štulíř. Diváci: 202.

VLČNOV – TOPOLNÁ 2:2 (1:1)

Poslední Vlčnov urval první bod. Domácí začali lépe, ale dlouho se zastřelovali. Vlčnov hrozil hlavně po dlouhých nákopech a standardních situacích. Hostující obrana v čele s pozorným gólmanem Mikelem ale fungovala spolehlivě. Topolná udeřila ze své první vážnější akce. V 17. minutě zaskočil domácí obranu Válek. Vlčnovu k vyrovnání pomohla penalta, kterou sudí Rochovanský nařídil za ruku Zelinky. Gregor se nemýlil. Domácí se dál snažili, bojovali a za svoji snahu byli odměněni v 55. minutě, kdy se prosadil Sagula. Po hodině hry ale bylo znovu srovnáno. Další penaltu proměnil hostující Haša. Topolná se s nerozhodným výsledkem nespokojila, toužila po třech bodech, ale na vítězství nedosáhla.

Branky: 40. Rostislav Gregor z penalty, 55. David Sagula - 17. Adam Válek, 59. Petr Haša z penalty. Rozhodčí: Rochovanský. Diváci: 65.

BÁNOV – SLAVKOV 1:5 (0:1)

Bánov inkasoval se Slavkovem nepříjemný výprask. Hosty nasměroval za třemi body Zimčík. Další nadějné akce Slavkovští nedotáhli. Domácí hráči se soužili, k pořádnému zakončení se v první půli nedostali. Slavkovu vyšel také vstup do druhého poločasu. Krátce po změně stran udeřil Husták a bylo to 0:2. Třetí gól hostů přidal Sedlář, který do sítě dorazil gólmanem vyražený balon. Slavkov se uklidnil a poněkud zvolnil. Domácí ale měli v obraně velké mezery, čehož v 72. minutě využil skórující Sedlář. Pak se trefil ještě Bukvic a nebylo co řešit. Bánov stačil debakl pouze zmírnit, když na konečných 1:5 korigoval z penalty Solár.

Branky: 84. Martin Solár z penalty - 57. a 72. Aleš Sedlář, 8. Petr Zimčík, 48. Marek Husták, 79. Martin Bukvic. Rozhodčí: Vandírek. Diváci: 137.

JAROŠOV – NEZDENICE 2:0 (1:0)

Jarošov si před vlastním publikem poradil s Nezdenicemi. Slavoji pomohla rychlá trefa Stojaspala. Tentýž hráč mohl ještě v prvním poločase vstřelit další branky, ale slibné příležitosti neproměnil. Jarošov měl v úvodní části herně navrch, svoji převahu ale vyjádřil pouze jedním gólem. Nezdenice zahrozily v první půli pouze dvakrát. Adámek však pálil z nadějné pozice jenom do břevna a samostatný únik Mlčúcha domácí brankář Kotman bravurně kryl. Druhá půle byla vyrovnaná, moc šancí nebylo. V 70. minutě podruhé udeřil Stojaspal a Jarošov vedl o dvě branky. Nezdenice mohly utkání zdramatizovat, ale Struhař mířil nad.

Branky: 6. a 70. Marek Stojaspal. Rozhodčí: Králíček. Diváci: 120.

1. Jankovice 4 3 1 0 8:2 10
2. Strání B 4 3 0 1 9:4 9
3. Slavkov 4 2 2 0 8:3 8
4. Jarošov 4 2 1 1 11:6 7
5. Topolná 4 2 1 1 9:7 7
6. Březová 4 2 1 1 7:6 7
7. Ostr. Lhota 4 2 0 2 6:7 6