„Je to škoda. Sice jsme čekali, že to takto dopadne, ale taky jsme byli nachystaní soutěž dohrát. Pro mě by to navíc po všech těch událostech byla trenérská výzva. Těšil jsem, se že do toho zapojím naplno a že naváži na práci svých předchůdců Erika Sameše a Honzy Kameníka. Bohužel jsem nedostal příležitost,“ povzdechl si šestatřicetiletý kouč.

Na moravsko-slovenském pomezí se i po očekávaném verdiktu jede dál. „Trénujeme v normálním režimu. Scházíme se třikrát týdně. Kluci mají zájem, baví je to. Pracují ve vysokém tempu,“ pochvaluje si Machala.

Mladý trenér plánuje trénovat třikrát týdně až do konce června. „Pokud to půjde, domluvíme si se soupeři nějaká přípravná utkání,“ říká.

Moc dopředu se ale Machala nedívá. Situace ohledně rozvolnění je totiž pořád nejasná.

Trenér Ořechova Jaroslav Hastík dříve působil jako generální manažer fotbalového Synotu.
Nám nešlo úplně o postup, spíš jsme chtěli soutěž vyhrát, říká Hastík

Amatérské soutěže se kvůli koronaviru zastavily v první polovině října a na rozdíl profesionálních lig se už nerozběhly. Aby mohlo být určeno pořadí, muselo by být odehráno přes padesát procent zápasů.

Stejně jako před rokem kluby v amatérských soutěžích nesestoupí ani nepostoupí. Výjimkou budou postupy do profesionální soutěže - tedy z třetích lig ČFL a MSFL do druhé ligy. Konečné pořadí amatérských soutěží zůstane podle aktuálních tabulek ke 4. květnu.

Fotbalisté Strání letos skončí deváté, dvě příčky za loňským rovněž nedohraným ročníkem.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …