Naposledy se prosadil na hřišti Přerova, kde fotbalisté Strání zvítězili 4:0 a upevnili si svoji pozici v čele tabulky.

„Zatím to máme dobře rozehrané, ale všechno je stále otevřené. Před námi he ještě velmi dlouhá a náročná cesta, kterou musíme vyjít po schodech nahoru, abychom dosáhli vytouženého cíle," říká jednadvacetiletý stoper FC Strání.

I když na Zelničkách se o třetí lize vůbec nemluví, mužstvo nemůže mít malé cíle. Tým je výborně poskládaný, v kádru má nadstandardní borce.

Celek z moravsko-slovenského pomezí se do čtvrté nejvyšší soutěže vrátilo po roční přestávce, letos je daleko silnější než v sezoně, kdy sestupoval.

„Každého z nás by asi lákala možnost zahrát si vyšší soutěž," říká.

„Tím, že se nám zatím tak daří, je výborný tým. Všichni máme stejný cíl, který chceme společně dosáhnout. Držíme pospolu, až do závěrečného hvizdu píšťalky bojujeme jeden za druhého," přidává.

Strání se herně i výsledkově daří, v jedenácti zápasech zaváhalo pouze jednou.

Naposledy si poradilo s Přerovem, venku zvítězilo 4:0. Hostí si zápas ale sami zkomplikovali zahozenými šancemi. Klid mohli mít daleko dřív.

„Utkání nebylo jednoduché. Dostávali jsme se do spoustu šancí, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Ve spoustě situacích jsme byli zbytečně zbrklí," uvedl.

„Soupeři jsme tím dávali šanci, ale nahrálo nám vyloučení domácího hráče. V některých situacích jsme byli v přečíslení a mohli snáze získat balon a dostat se do zakončení," přidává.

Lídr divize E nakonec venkovní duel zvládl a navýšil vedení v čele tabulky na čtyři body.

Kičin si první zahraniční angažmá užívá. Do Strání jej zlákal útočník Miklovič, se kterým se potkal při angažmá v Trebaticích.

Rodák z Piešťan, který bydlí kousek od známého lázeňského města v obci Borovce.

Právě tam začal s fotbalem. Přes angažmá v klubu OTJ - Bank se ještě coby starší žák přesunul do Trebatic, kde prošel přes dorost až do mužů.

„První rok mezi mezi dospělými jsem hrál čtvrtou ligu a podařilo se nám postoupit na regionální mistrovství. Po druhé sezoně v Trebaticích už vedla moje cesta do Strání," líčí.

Na Zelničky do má z domu rovných padesát kilometrů.

Nad nabídkou moravského klubu nerozmýšlel dlouho. „Po minulé sezoně mi napsal Ľuboš Miklovič, že má Strání o mě zájem. Dohodli jsme se na setkání s Antonínem Popelkou. S ním jsem měl rozhovor, ve kterém mi představil plán na letošní ročník, jak se dostali ke mě, proč já, co se ode mě očekává. Navíc mi ukázal, jako to vypadá na Zelničkach," popisuje.

Mladého obránce nakonec zlákalo nádherné prostředí, zájem fanoušků o fotbal. A také možnost vyzkoušet si něco nového a nabrat další zkušenosti.

„Popravdě jsem vůbec nevěděl, co mám od angažmá čekat. Přece jenom je to jiná soutěž, více nových hráčů v týmu, ale určitě jsem rád, že se nám tak daří," dodává fanoušek Barcelony, mezi jehož oblíbence patří

obránci Carlos Puyol, Virgil van Dijk nebo Sergio Ramos, který je zároveň i jeho vzorem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...