„Našlápnuto máme skvěle. Kondičně i psychicky jsme na tom velmi dobře. Fotbalem se bavíme, užíváme si to. Chceme první místo udržet,“ říká rodák z Ostrožské Nové Vsi, který v dubnu oslaví dvacáté narozeniny.

Na podzim naskočil do pěti utkání, na trávníku celkem pobyl jen 38 minut. Pod novým trenérem Bekerem chce hrát víc, v silné konkurenci to má ale složité.

„Je nás tady dost. Kolem mě jsou samí zkušení borci,“ ví dobře.

I tak se s tím pere slušně. V sobotním přípravném zápase si připsal asistenci na gól Maria Michalce, nehrál vůbec špatně. „Jsem zvyklý hrávat spíše ve středu zálohy, ale nemám problém zahrát ani na křídle,“ tvrdí.

Kouč Beker dobře ví, kde má Jurčeku využít. Mladý středopolař radám trenéra naslouchá. „Tréňa to má hodně srovnané, ví co chce. Učí nás technický fotbal. Líbí se mi, že chce hrát pořád nahoru, což mě mile překvapilo,“ uvedl.

Zimní příprava ve Strání byla náročná, ale dala se zvládnout. „Když jsme toho měli moc, klub zařídil regeneraci,“ pochvaluje si.

Fotbalisté Strání (žluté dresy) na hřišti v Korytné zdolali Luhačovice 3:0,
Strání zvládlo přechod na přírodní trávu, šlágr v Kozlovicích bude odložen

Celek z Uherskohradišťska v pátek poprvé trénoval na přírodní trávě, kterou si vyzkoušel i při sobotním duelu s Luhačovicemi. I když hřiště v Korytné, kde se duel odehrál, nebylo po zimě ideální, oba týmy se s podmínkami vypořádaly velmi slušně.

„Na Zelničkách je sice úplně jiný trávník, ale my jsme byli hlavně rádi, že jsme mohli hrát na přírodním pažitu. Na umělce to není ono,“ pronesl.

Jurčeka patří v kádru FC Strání k nejmladším borcům. Za sebou má ale zajímavou minulost. Stejně jako další borci z divizního mančaftu prošel mládeží Slovácka, kde byl od osmi let.

V ligové akademii prošel všemi ročníky, došel až do mužů. „V týmu se mnou byl třeba Štěpán Beran nebo Lukáš Ambros, se kterým občas trénuji, když má volno a je v Dolním Němčí,“ prozrazuje.

Trenér fotbalistů třetiligového Uherského Brodu Miroslav Ondrůšek.
Zlobí nás finální fáze, přiznává Ondrůšek. Brod na závěr remizoval s Holešovem

V začátcích kariéry jej vedl táta, v rodné Ostrožské Nové Vsi se mu dlouho věnoval.

Zlo nastal loni v létě, kdy vyšel z dorostu. „Ve Slovácku jsem neměl místo v juniorce, tak jsem si hledal angažmá. Strání byla pro mě jasná volba. Má skvěle zázemí, hraje vysokou soutěž,“ vysvětluje svůj příchod na Zelničky.

I když chtěl původně studovat, nyní už pracuje. Na expedici ve Starém Městě má za parťáka legendárního Libora Soldána. Kouč Ostrožské Nové Vsi jej v hecu láká domů. „Na tom mám ještě čas,“ ví dobře.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...