„Na tenhle zápas čekám pět let, co jsem z Brodu pryč. Hrozně jsem si přál, aby k tomu utkání došlo. Bude to derby, obrovská událost pro celý region. Vím, že přijde spousta lidí, kulisa bude fantastická. Chceme dát lidem show,“ říká záložník Strání Filip Hruboš.

Mateřskému oddílu záchranu ve třetí lize přál. Domácí duely Brodu pravidelně navštěvoval, v klubu má pořád kamarády, známé.

Na podzim se však Ondrůškově výběru postaví jako soupeř. S dalšími spoluhráči, jenž v posledních sezonách odešli do Strání, jej čeká pikantní střetnutí.

Na derby ale nyní nikdo ze Strání nemyslí, na hecování přijde čas později. Nyní se na Zelničkáchslaví, užívá divizní triumf.

„Jedeme na maximum,“ culí se Hruboš. „Splnili jsme vysněný cíl, který jsme si dali. Celá sezona byla náročná. Cesta byla složitá, trnitá, nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to,“ těší jednatřicetiletého ofenzivního univerzála.

Fotbalisté Strání začali s oslavami už před třemi týdny, po venkovním zápase v Nových Sadech. „Bylo to hodně spontánní, docela divočina. Z Olomouce do Uherského Hradiště jsem ještě čtyři hodiny nejel, bylo to poprvé,“ líčí s úsměvem.

Po výhře nad Baťovem 4:0 si postup do třetí ligy užili i s pohárem, fanoušky. „Je tady fajn kolektiv, lidé za námi stojí. Vedení nám nachystalo super zázemí, bylo to se vší parádou. S kluky si připadáme jako v sedmém nebi, když se o nás takto starají,“ říká.

Až euforie pomine, přijde vystřízlivění, návrat do reality, tradičního fotbalového koloběhu, povinnostem.

„Čeká nás zase něco nového,“ ví dobře. „Pro celou kabinu to bude velice zajímavá sezona, konfrontace s jinými týmy, obrovská sláva pro celé Strání,“ přidává.

I když hráči dostanou volno, Hruboš si od fotbalu coby zaměstnanec firmy Vastav, kterou vlastní šéf klubu Antonín Popelka, moc neodpočine.

„Vždycky se v létě snažím načerpat síly, zrelaxovat. Snad stihnu krátkou dovolenou, ale mám pracovní povinnosti a hlavně budeme řešit fotbalové věci, posílení týmu,“ tuší.

Zkušený středopolař se snaží vedení klubu při shánění nových hráčů pomoct. Společně s dalšími mazáky dává tipy na případné posily, komunikuje s bývalými spoluhráči.

„Snažíme se vytipovat charakterově správné hráče, které začleníme do mančaftu,“ vysvětluje.

Podle Hruboše ale nebude potřeba v létě přivést třeba pět nových borců. „Nechceme nic překopávat,“ tvrdí.

„Na druhé straně víme, že příští sezona bude delší, náročnější. Nemůžeme si myslet, že to s tak úzkým kádrem zvládneme. Neponecháme nic náhodě. Jelikož i v MSFL chceme být úspěšní, tým chceme vhodně doplnit,“ líčí.

Cílem ambiciózního nováčka bude záchrana. „Třetí ligu nepodceňujeme. Soutěž sledujeme, nejsme naivní. Bude to hlavně o naší disciplíně. Uvidíme, jak to bude na podzim vypadat. O cílech se můžeme bavit až v zimě,“ zakončuje povídání.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...