Trenér Strání Juraj Bútora byl po víkendovém střetnutí spokojený. „Naše hra se stále lepší. Hlavně v útočné fázi už jsme přesnější, proměníme více šancí než na začátku přípravy. Hlavně koncovka mě nejvíce potěšila,“ přiznal zkušený slovenský kouč.

Svěřence ale chválil i za jiné věci. „Po fyzické stránce jsme na tom dobře. Vypadá to, že jdeme správným směrem,“ těší Bútoru.

Přípravný fotbal -
FK Baník Ratíškovice – FC Strání 1:4 (0:2). Branky: 54. Marcián – 46. a 73. Sedláček, 17. Leskovjan, 36. Gago. Strání: Čubík - Horňák, V. Čaňo, Palík, Holík, Řihák, Silnica, Spáčil, Jahoda, Leskovjan, Gago. Střídali: O. Čaňo, Sedláček.

I když Ratíškovice, které trénuje bývalý ligový útočník Petr Zemánek, soupeři z vyšší soutěže kladly odpor, Strání v sobotním duelu potvrdilo roli favorita a nakonec přesvědčivě zvítězilo.

„Soupeř byl aktivní, napadal nás v rozehrávce. Určitě nás dobře prověřil, ale výsledek odpovídá dění na hřišti. Vypracovali jsme si více brankových příležitostí, ale výsledek tolik neřeším. Hlavní je, že jsme odehráli další kvalitní zápas a hráči splnili věci, které jsme si řekli v kabině a které po nich požaduji,“ uvedl Bútora.

Jeho tým vstoupil do zápasu s určitým záměrem, který se jeho svěřencům podařilo přenést i do zápasu.

Celek z Uherskohradišťska se vypořádal i s absencemi Matúše a Bobčíka, ke kterým se na pátečním tréninku přidal i Hruboš. „Všichni by měli stihnout začátek jarní části sezony,“ věří slovenský trenér.

Zimní posily Matúš s Bobčíkem by se již v týdnu měli vrátit zpět do tréninkového procesu, Hruboš bude chybět mužstvu déle.

Vedení předposledního týmu divize E se nejen kvůli marodům stále ohlíží po posilách. I když čas běží a start jarních odvet se blíží, funkcionáři Strání se stále nevzdávají a nové fotbalisty shánějí.

„Stále na tom pracujeme,“ přiznává Bútora. Problém je, že na Slovensku se již rozjely nižší soutěže, činovníci Strání se tak musí dívat hlavně po okolí. „Věřím, že do mistrovských utkání ještě někoho přivedeme,“ je přesvědčený.

Celek z Uherskohradišťska se v dalším přípravném utkání představí v sobotu dopoledne na umělé trávě v Břeclavi.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...