Vyrovnaný nedělní duel v 69. minutě rozhodl hostující Hubr.

„Samozřejmě jsme všichni zklamaní. Za první poločas si hosté výhru zasloužili. Ve druhé půli jsme ale byli lepší my. Gól jsme ale na rozdíl Bzence nedali, což rozhodlo. Dneska nám nebylo souzené,“ povzdechl si kouč Strání Igor Gúčik.

Domácí nezačali dobře a v úvodní části se spíše bránili.

„Soupeř nás zaskočil svojí aktivitou a útočnou hrou. Hosté si do přestávky vypracovali dvě příležitosti, ale branku nedali,“ uvedl Gúčik.

Strání se v první půle herně nedařilo, do šancí se za pětačtyřicet minut neprobilo. Druhý poločas už byl ale ze strany domácích mnohem lepší. „Zlepšili jsme pohyb, důraz i aktivitu a začali rovněž útočit. Po změně stran jsme byli lepší, ale žádnou akci bohužel nedotáhli,“ mrzí slovenského kormidelníka.

Klíčový moment přišel v 69. minutě, kdy se trefil Hubr a bylo to 0:1. Domácí se ve zbytku utkání snažili o vyrovnání, ale platonickou převahu nepřetavili ve vytouženou branku. Když Strání několikrát zahrozilo, Slovan podržel brankář Smrčka.

„Hráčům i přes prohru musím za druhý poločas poděkovat. Pokud takto budou bojovat a hrát i v dalších zápasech, výsledky se dostaví,“ věří Gúčik.

Jeho tým pokračuje v sérii domácích zápasů a příští neděli před vlastním publikem hostí předposlední brněnskou Bystrc.

FC Strání – TJ Slovan Bzenec 0:1 (0:0)

Branky: 69. Michael Hubr

Rozhodčí: Rosický – Buček, Jahoda (Březáček)

Žluté karty: Smrčka, Košut, Petrucha, Pelikán (všichni Bzenec)

Diváci: 356

Strání: Popelka – Holík, Gardian, Lorenc, Koníček – Durec (87. Mimochodek), Palík, Silnica, O. Čaňo (87. Kolaja) - Michalec, Frühauf.