Vyrovnání zařídil Balhoudek, obrat završil těsně před přestávkou Paul. Celku z Uherskohradišťska k vyrovnání nestačily tři vyložené šance ani jeden z nejlepších výkonů v letní přípravě.

„Zápasu by více slušela remíza 2:2 nebo 3:3, byla by spravedlivější. Nicméně i přes těsnou prohru jsem velmi spokojený. V Tasovicích jsme podali jeden z našich nejlepších výkonů, od kterého se chceme odrazit do mistrovských zápasů,“ prohlásil trenér Strání Erik Sameš.

Hostům, kteří přijeli na Znojemsko bez sourozenců Čaňových a Bruštíka, parádně vyšel vstup do zápasu. Strání udeřilo hned ze své první vážnější akce. „Po zisku míče a křídelní akci se míč dostal až do šestnáctky soupeře, kde ho Lorenc sklepl na Palíka a ten z první zakončil přesně k tyči,“ popisuje první gólový moment utkání Sameš.

Trenér béčka Slovácka Jiří Saňák
Byl to vynikající zápas, ocenil Saňák výkon juniorky Slovácka

Strání ani dobrý vstup do zápasu nestačil. Vzápětí sice gólman Popelka lapil soupeři pokutový kop, Tasovice přesto výsledek rychle srovnaly. Zaváhání soupeře v rozehrávce potrestal Blahoudek.

Druhý úder domácí zasadili protivníkovi až v nastaveném čase první půle. Trefil se Paul.

Strání i po změně stran hrálo slušně a vypracovalo si hned tři velké šance na vyrovnání. Palík, Jahoda ani střídající Pavluš v závěru ale gól nedali. Tasovice ve druhém poločase zahrozily pouze jednou, skóre 2:1 už se ale nezměnilo.

Fotbalisté Strání před nedělním startem divize E sehrají ještě jedno přípravné utkání. Se středu se od osmnácti hodin představí v Holešově, kde měli hrát před týdnem, ale utkání bylo kvůli obavám z nákazy koronaviru přesunuto.