„Kádr je velice slušný počtem i kvalitou. Za mě jej není potřeba příliš doplňovat. Jsem až překvapený z toho, jak velká hráčská kvalita na Strání je,“ uvedl Beker.

Šestatřicetiletý kouč se seznámil již se všemi svěřenci. Zimní přípravu na Zelničkách začali všichni borci, momentálně netrénuje pouze Bartošek s Miklášem.

Všechny opory zůstaly, nikdo neodešel. Kádr má zkvalitnit ještě Mario Michalec, který svoji výkonnost potvrzoval už v Uherském Brodě. „Na tréninku vypadá velice dobře,“ chválí Beker mladého Slováka.

Kádr Strání aktuálně čítá dvaadvacet jmen. Šanci v přípravě dostanou i mla


Načítám tabulku ...
dší kluci z béčka.

Celek z Uherskohradišťska se na jarní odvety začal chystat v pondělí 15. ledna. Trénovat bude čtyřikrát týdně. „Vždycky v pondělí budeme v krásné sportovní hale, v úterý a v pátek budeme jezdit na umělou trávu do Kunovic a ve středu využijeme malou umělku ve Strání,“ informuje.

Fotbalista Uherského Brodu Mário Michalec při zápase s brněnskými Bohunicemi.
Změny v Uherském Brodě: Michalec odešel do Strání, vrátil se gólman Kohoutek

Vedoucí tým divize E má v zimní pauze zajištěný veškerý komfort, správnou regeneraci. „Podmínky jsou tady skvělé,“ pochvaluje si Beker.

Fotbalisté Strání zatím nabírají objem, kilometry absolvovali už i minulý týden, kdy se připravovali individuálně. „Kluci museli dohromady odběhat 26 kilometrů. Kontroloval jsem to přes aplikaci, všechno bez problémů zvládli. S jejich přístupem jsem maximálně spokojený,“ tvrdí Beker.

Miklovič a spol. se postupně budou věnovat i herním a taktickým věcem, formu budou ladit především v přípravných zápasech. Soustředění v plánu není.

Strání před startem druhé poloviny sezony odehraje pět přípravných a jeden modelový zápas. První duel je na programu příští sobotu 27. ledna proti Brumovu. Dalšími soupeři celku od slovenských hranic je Slovácko B, Častkovce, Znojmo a v generálce Luhačovice.

„Čekají nás tři třetiligové týmy a dvě mužstva z krajského přeboru. Myslím, že nás soupeři dostatečně prověří a na start divize budeme připravení,“ věří.

Cíl pro jarní odvety je jasný. Všichni ve Strání si přejí, aby tým udržel vedoucí pozici a poprvé v klubové historii postoupil do třetí ligy.

„Je to náš sen,“ přiznává na závěr Beker.