„My jsme vůbec nepřemýšleli nad tím, zda to bude Čech nebo Slovák. Prostě jsme chtěli jsme získat kvalitního trenéra, což se nám podařilo. Jelikož byl Vladimír Stančík volný, vůbec jsme neváhali a rozhodli se pro něj,“ říká šéf klubu Antonín Popelka.

Největší zásluhu na angažování zkušeného kouče má bývalý hráč Strání Jaroslav Gardian. „Na Slovensku má dost kontaktů. Dostal typ, že Stančík je po delším angažmá Častkovcích, se kterými postoupil až do třetí ligy, volný,“ vysvětluje Popelka.

Nedůvěřiví fanoušci jsou zvědaví, zda si Stančík povede lépe než jeho předchůdci a krajané Erik Sameš, Erik Laco a Juraj Bútora. Trojice trenérů sice měla za sebou slušnou minulost i angažmá v ligových klubech, přesto očekávání vedení klubu ani příznivců nenaplnila a brzy skončila.

Zda nový kouč vydrží na Zelničkách déle, ukáží až mistrovský zápasy. Vedení Strání ale přehnané ambice nemá. O okamžitém návratu do divize se na Zelničkách nahlas nemluví, byť triumf v krajském přeboru je po zpackané sezoně pro všechny velké lákadlo.

„S trenérem jsem se zatím viděl pouze dvakrát, protože předtím byl na dovolené v Řecku. Musíme si teprve sednout a nastavit pravidla. Nadcházející sezonu bereme vážně, chceme vyhrát každý zápas,“ říká Popelka.

Trenér Martin Onda
Brod mi přirostl k srdci, ale nastal čas na změnu, cítí trenér Onda

Vedení klubu už pracuje na zkvalitnění a doplnění kádru. Ve Strání skončil brankář Pjajko, jenž míří do Slavičína, Michal Matúš se zase vrací zpátky na Slovensko.

Pokračovat nebudou ani Leskovjan s Bartoškem, Bobčík jde zase studovat vysokou šoku do Ostravy, takže bude hrát někde na severu Moravy.

„Jsem rád, že tým se k tomu postavil velmi chlapsky. Z hráčů je cítit velké odhodlání, že chtějí velmi nepovedenou sezonou odčinit. Všichni udělají maximum proto, abychom zase zažili dobré roky,“ uvedl Popelka.

Někdejší vynikající gólman nyní shání posily. První novou tváří je Roman Častulín. Zkušený sedmatřicetiletý fotbalista, který má na svém kontě sto ligových startů,bude ve Strání působit jako hrající asistent trenéra. Nyní se řeší i příchod jednoho slovenského útočníka. „Bude to nadstandardní posila,“ věří Popelka.

Fotbalisté Strání se po krátkém volnu poprvé sejdou ve středu 6. července, aby zahájili letní přípravu. Zatímco tento víkend mají ještě volný, příští týden odehrají hned dva přípravné zápasy.