„Díky neuvěřitelnému fyzickému fondu je na kraji hřiště velice platný,“ chválí jednu z letních posil kouč Uherského Brodu Zdeněk Šebesta.

Zatímco v předcházejících duelech zařadil bývalého hráče Slovácka a Slavie Praha na křídlo, proti Rosicím jej stáhl do obrany a postavil na levou stranu, kde mu to šlo ještě lépe.

„Piloval lajnu, výborně bránil, podporoval ofenzivu,“ vyzdvihuje Šebesta.

Nejen s výkonem Obadala byl po sobotní bezbrankové remíze spokojený. Borci ze Slovácka se proti Slovanu vydali, po přísném vyloučení Motala si sáhli až na dno, šli na krev, nakonec ubránili cenný bod.

„Zápas hodně ovlivnila červená karta,“ míní také Obadal.

Střet Motala s hostujícím kapitánem Zezulou neviděl, měl to přes celé hřiště. „Nedokážu posoudit, jak to bylo,“ poznamenal.

Broďané se po vyloučení útočníka semkli, závěrečnou půlhodinu odedřeli, odjezdili.

„V závěru jsme dobře bránili a čekali, že soupeři utečeme. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany. Vzadu jsme to zvládli dobře, byť jsme před utkáním chtěli samozřejmě tři body,“ uvedl.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) ve 3. kole MSFL remizovali s Rosicemi 0:0.
Broďané v dlouhém oslabení ubránili proti Rosicím bod, Švrček odchází do Strání

Zatímco po změně stran byli domácí pod tlakem, v úvodní části také několikrát zahrozili. „Na soupeře jsme více bušili, snažili se být aktivní, napadat ho. Zatím nás ale trápí finální fáze, koncovka. Pořád hledáme střelce,“ říká.

Rosicím, které mají urostlé mužstvo a souboje s nimi bolí, se ale jenom těžce dávají branky. Broďané před vlastním publikem ani podruhé neskórovali, dál čekají na první letošní vítězství.

Nejen Obadal věří, že výhra přijde velmi brzy. „Tým prošel v létě velkou obměnou, s kluky si na sebe pořád zvykáme, ale cítím, že je to čím dál lepší,“ prohlásil.

Dvacetiletý odchovanec ČSK se domů vrátil po dlouhých osmi letech. V Uherském Brodě hostuje z prvoligové Mladé Boleslavi, kam zamířil z pražské Slavie.

Ve slavném klubu trénoval i s prvním týmem, v evropských pohárech byl dokonce mezi náhradníky, ale v české nejvyšší soutěži nikdy nenastoupil.

Obadal, který prošel také mládeží Slovácka, naposledy hostoval na Slovensku v Pohronie, předtím byl v Třinci.

Letní přípravu zahájil ve Zlíně, v silné konkurenci se ale neprosadil. I když chtěl zůstat v profesionálním fotbale, nakonec se rozhodl pro návrat domů.

„V Mladé Boleslavi se to nějak nedohodlo. Byly tam čachry i s ostatními hráči. Nakonec se čekalo tak dlouho, že jsem neměl jinou možnost, než jít do Brodu,“ tvrdí.

Fotbalisté Slavkova (červenobílé dresy) ve 3. kole I. B třídy skupiny C zdolali Ostrožskou Novou Ves 2:0.
Slavkov zdolal Ostrožskou Novou Ves. V závěru musel vypomoct i trenér Mančík

Nyní je ale spokojený. Angažmá v MSFL jako degradaci nebere. Dobře ví, že soutěž je fyzicky náročná, plná soubojů. „Fotbal jde chvílemi stranou, ale třetí liga má svoji kvalitu,“ míní.

Brodu chce svými výkony pomoct k co nejlepším výsledkům. „Chceme skončit co nejvýš,“ říká.

Víkendové zápasy poznamenalo obrovské vedro. Také v Uherském Brodě dala řada příznivců před fotbalem přednost návštěvě koupaliště. Někteří zvládli v sobotu obojí. Orelský stadion totiž sousedí s aquaparkem, takže někteří návštěvníci si posunuli lehátko a přes plot či z deky se dívali na borce běhající za míčem.

„Samozřejmě mě taky lákalo skočit šipku do bazénu a ochladit se. Ale myslím, že jsme to zvládli perfektně. Na takovém poctivém výkonu můžeme stavět,“ je přesvědčený.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...