Alespoň bod zachránil slováckému celku v 88. minutě útočník Matěj Votava, který se trefil hlavou po rohovém kopu Mančíka. Za hosty, kteří hráli závěrečnou půlhodinu po vyloučení Petra Dudy v deseti, skóroval střelou z dálky Marcel Hladký.

„I když jsme remízu zachránili až v závěru, vzhledem k situaci je pro nás málo,“ vín dobře trenér ČSK Miroslav Ondrůšek.

Někdejší ligový brankář po sobotní ztrátě litoval hlavně nevyužitých šancí v první půli a promarněné početní výhody po změně stran.

„Vyloučení hostujícího hráče nám paradoxně uškodilo. Od té chvíle jsme nehráli dobře. Místo toho, abychom dali míč na zem a soupeře přečíslili, tak jsme jenom nakopávali dlouhé balony dopředu,“ mrzí Ondrůška.

Svěřencům i přes další zaváhání nemohl vyčíst menší snahu či zápal. Naopak je chválil za přístup i bojovnost. „V tom počasí to odmakali, odměnění ale nebyli,“ smutní Ondrůšek.

Jeho tým mohl jít v první půli do vedení, Červenka, Votava ani Mančík ale velmi dobré příležitosti neproměnili. Hosté odpověděli dorážkou Drenky vedle a hlavičkou Dudy po rohu mimo.

„Je škoda, že jsme nešli do vedení. Kluci by se zklidnili, ve zbytku utkání by se nám hrálo lépe,“ ví dobře Ondrůšek, který o přestávce stáhl ze hry aktivního Červenku.

Fotbalisté Slovácka B (bílé dresy) ve 22. kole MSFL přehráli Frýdlant nad Ostravicí 4:0.
Juniorka Slovácka neuspěla ve Frýdku-Místku, klesla na sestupovou příčku

„Byl to taktický záměr. Nehrál špatně, ale měl jsem strach, že bude vyloučený,“ vysvětlil svůj tah.

Ze hřiště se naopak poroučel hostující Duda, který dohrál u střídaček domácího Mazuryka a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Brňanům se verdikt nelíbil, sudím spílali, podle Ondrůška šlo o jasně nedovolený zákrok. „Hostující hráč nešel vůbec do míče, ale do našeho hráče, který je poloviční. Předtím s ním Vlado vyhrál hlavičkový soubo a ten dvoumetrový borec ho zbytečně dohrál,“ má jasno kouč ČSK.

Broďanům ale hra v početní výhodě příliš neseděla. Start se zatáhl, dobře bránil a vyrážel do rychlých kontrů. Po jednom z nich Hladký napřáhl a z dvaceti metrů uklidil balon přesně k tyči.

„Bohužel jsme dobře nezareagovali a nevystoupili proti hráči,“ posteskl si Ondrůšek.

Slovácký celek pak šturmoval za vyrovnáním, moc příležitostí už ale neměl. Votava mířil po standardní situaci jen do gólmana Jíchy, kterého překonal až v 88. minutě hlavou po rohu Mančíka.

Domácí se v hektickém závěru tlačili do zakončení, moc chtěli strhnout výhru na svoji stranu. Obadalovu ránu chytil Jícha a na bývalého gólmana Uherského Brodu si nepřišel ani Votava z úhlu.

Start remízu 1:1 nepustil, po zisku bodu ale nijak nejuchal.

Sobotní utkání na Orelském stadionu provázelo emoce. Hostům z Brna vadilo hlavně vyloučení Dudy v 59. minutě po druhé žluté kartě, nelibě nesli další výroky sudího Jana Mayera.

Po utkání navíc dva domácí příznivci napadli fanoušky Startu, k většímu konfliktu ale i díky zásahu hostujících hráčů nedošlo. Incident se odehrál naproti hlavní tribuny, až po závěrečném hvizdu, kdy rozhodčí byli v kabině.

Fotbalisté Uherského Brodu se pokusí domácí ztrátu odčinit za týden proti jinému brněnskému týmu, Tatranu Bohunice.

MSFL, 23. kolo -
ČSK UHERSKÝ BROD – TJ START BRNO 1:1 (0:0)
Branky: 88. Matěj Votava - 73. Marcel Hladký. Rozhodčí: J. Mayer – P. Mayer, Drozdy (Šišma). Červená karta: 59. Duda (Start Brno). Žluté karty: Červenka, Leskovjan, Mančík – Duda, Praks, Pus, Papež, trenér Frimmel. Diváci: 304.
Uherský Brod: Somberg – Vyhlíd, Lorenc, Rešetka, Flasar – Mazuryk, Mančík (89. Pochylý), Novotný (77. Obadal), Leskovjan, Červenka (46. Vrbka) – Votava. Trenér: M. Ondrůšek.
Start Brno: Jícha- Kaláb (Stropsa), Pus, Papež, Šumbera, Praks, Rogožan (18. Vantuch), Drenka, Duda, Strnad, Hladký (85. Kos). Trenér: M. Frimmel.