„Jsme rádi, že jsme získali bod, ke kterému nás pomohli skvělí fanoušci. Je to i jejich zásluha, že jsme neprohráli. Věřím, že jsme jim výkonem udělali radost. Je pravda, že se k nám závěru přiklonilo i štěstí, vyrovnávací branka byla odměnou pro kluky, kteří se na hřišti vydali a já jim nemám co vytknout. Remízy si vážím, i tak je před námi práce jako na kostele,“ říká trenér Uherského Brodu Lukáš Pazdera.

Kouč Slezanů Filip Smékal byl po utkání hodně zklamaný. „Měli jsme vyhrát. Mrzí mě to hlavně vzhledem k prvnímu poločasu, ve kterém jsme si vytvořili čtyři jasné tutovky,“ uvedl trenér Hlučína.

Pazdera po prohraném derby ve Zlíně vyměnil dva hráče. Valentu na hrotu útoku nahradil Jan Michalec a místo Mančíka nastoupil Venený. „Hodně nám pomohl tím, že zpevnil střed hřiště,“ chválí zlínského odchovance.

Hlučín se na rozestavený soupeře 3-4-3 v týdnu důkladně připravoval, ale chvíli mu trvalo, než si na něj zvykl.

První velkou šanci hostů měl Mládek, kterého uvolnil hezky Smékal, hlučínský záložník zakončoval z jedné, avšak střílel vedle. „O pár chvilek později Mládek gól už dal. Ten ale nebyl pro milimetrový ofsajd uznán,“ litoval Filip Smékal.

Další možnost měl Buchvaldek, znovu nahrával Smékal. Jenomže ani z tohoto mráčku nezapršelo. Sedm minut před poločasem se už hosté dočkali. Moučka si nachystal balon na střelu a pravačkou ho uklidil na zadní tyč.

Broďané zahrozili pouze jednou. Flasar ale po centru ze strany při dorážce na zadní trefil pouze na lajně stojícího protihráče.

„Po přestávce mi přišlo, že jsme se začali bát o výsledek. Na chvíli jsme dokonce vypadli z role,“ řekl Filip Smékal. „Domácí začali nakopávat balony. My jsme si vypracovali jednu velkou šanci. Zajíček šel do brejku, ten nahrál Moučkovi, který byl v dobré pozici. Myslel jsem si, že dáme druhý gól, nestalo se,“ litoval trenér FC Hlučín.

Domácí čtvrt hodiny před koncem podržel gólman Nemrava a chvíli před koncem udeřili. Hostům se podařilo první pokus odvrátit, druhý už ne. Míč skočil před Strachoně a ten ho hlavou usměrnil za záda Kolenka.

„Výsledek nás mrzí, jsme zklamání. Herně to bylo z naší strany na tři body,“ míní Filip Smékal.

Zatímco Severomoravané litoval ztráty, slovácký celek bod bral.

„Za remízu s druhým týmem tabulky jsme rádi,“ dodává Pazdera.

Jeho tým se pro jarní část sezony rozloučil s umělou trávou na Lapači. Za týden hraje na Vrchovině, v dalším domácím duelu proti Hranicím se už představí na Orelském stadionu, kde je přírodní pažit.

MSFL, 21. kolo -
ČSK Uherský Brod – FC Hlučín 1:1 (0:1)
Branky:
89. Strachoň – 38. Moučka. Rozhodčí: Ehrenberger – Poláček, Brázdil. Žluté karty: Šmatelka, Tkadlec – Kolenko, Wala, Tomšů. Diváci: 166.
Uherský Brod: Nemrava – Flasar, Lorenc, Tkadlec, M. Michalec – Švrček, Venený (74. Valenta), Leskovjan (80. Obdržálek), Šmatelka (66. Mančík), Strachoň – J. Michalec. Trenér: Pazdera.
Hlučín: Kolenko - Kolenko – Tomšů, Plesník, Praus, Wala – Kovala, Mládek (68. Šindler) – Buchvaldek (80. Kolaska), Zajíček, Moučka (80. Ptáček) – Smékal (88. Holzer). Trenér: Filip Smékal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...