Kouč poražených Martin Onda si z nepříznivého výsledku a další porážky těžkou hlavu nedělal.

„Utkání bylo celkem vyrovnané. Domácí byli o kousek lepší. Hlavně směrem dopředu nebezpeční. Zápas rozhodla produktivita Hlučína, který se v prvním poločase dostal čtyřikrát do naší šestnáctky a dal nám tři branky,“ prohlásil známý trenér, který v posledním kole postrádal Richarda Davida s Nevařilem. Dolina začal znovu mezi náhradníky.

„Čekal jsem, že budeme emít vzadu problémy, což se taky potvrdilo,“ uvedl Onda.

Hlučínu parádně vyšel začátek, když se hned v 7. minutě po centru z pravé strany prosadil nepokrytý útočník Kraut.
Domácím vedoucí branka pomohla a svoji herní pohodu demonstrovali znovu v 19. minutě, kdy si Málek narazil balon se spoluhráčem a pohotově překonal bezmocného gólmana Dostála. Na 3:0 upravil v závěru prvního poločasu Tomáš Dostál, jenž po další pohledné akci nedal šanci svému jmenovci a pohodlně zvýšil.

Hlučínu patřil i vstup do druhé půle. Domácí mohli své vedení ještě navýšit, Adamovský s De Carvalhem ve vyložených pozicích neuspěli a Foltýn orazítkoval břevno.

Broďané těžké chvíle přečkali a v 59. minutě udeřili. Parádní gólovou ranou se blýskl Michalec. Na zvrat ale hosté neměli.

„Za konec podzimu jsme rádi, protože podzimní část jsme odehráli v úzkém kádru. Bodů mohlo být víc, hráčům ale musím poděkovat za velké množství minut i penzum práce, které odvedli,“ uvedl Onda.

Jeho tým začal sezonu výborně, po pár kolech třetí ligu dokonce vedl. Pak ale nastal útlum a série porážek, po které slovácký celek klesl na současné desátí místo.

„Na začátku soutěže bych dvacet bodů po podzimu bral. Po sedmi kolech, kdy jsme jich měli na kontě sedmnáct, mě ale propad trochu mrzí,“ přiznává Onda.

„Na druhé straně to musím brát realisticky. Když jsme byli kompletní, tak to fungovalo. Začátek jsme zvládli velmi dobře. V Hulíně potom ale přišly dvě vyloučení, zranil se nám Malenovský a další kluci a začalo se to sypat,“ dodal Onda.

Na to, aby dal mužstvo znovu do kupy, bude mít celou zimu.

Fotbalisté Slovácka prohrál v 15. kole FORTUNA:LIGY s Libercem 0:1.
Mohli jsme mít o jeden až dva body víc, cítí Vlachovský

Fortuna MSFL, 15. kolo 

FC Hlučín – ČSK Uherský Brod 3:1 (3:0)

Branky: 7. Dominik Kraut, 19. Jaroslav Málek, 45.+2. Tomáš Dostál – 59. Jan Michalec
Rozhodčí: Kulička – Vejtasa, Drozdy (Juřička)
Žluté karty: Štefek, Vengřinek – M. David, Malenovský, Kovář, Mančík, Dolina
Diváci: 106
Uherský Brod: Dostál – M. David, Vrága, Kovář – Michalec (82. Dolina), Blanař, Malenovský, Hradil, Mančík – Hruboš – Chwaszcz.