„I když ani jednomu z týmů o nic nešlo a zápase se ve velkém vedru odehrál hlavně z povinnosti, zápas se musel divákům líbit. Utkání nebylo svázané taktikou, oba týmy se snažily hrát a vypracovaly si řadu příležitostí. Soupeř nakonec potrestal více našich chyb a zaslouženě zvítězil,“ uvedl kouč poražených Martin Onda.

Broďané poslední letošní duel odehráli ve značně kombinované sestavě. Hostům ve Vyškově scházelo šest borců. Zranění do hry nepustilo brankáře Dostála, k dispozici nebyl potrestaný Hruboš, Kúdela, Blanař, Malenovský či Chwaszcz. „Byli jsme vůbec rádi, že jsme dali dohromady deset zdravých hráčů,“ přiznal Onda.

Zcela fit nebyli ani střídající Richard David s obráncem Pavelkou, prvních pár minut ve třetí lize odehrál šestnáctiletý dorostenec Valenta, který přišel na trávník místo Josefíka.

Broďané v tu chvíli prohrávali 2:3.

V prvním poločase ale padl pouze jeden gól. Ve 20. minutě se prosadil domácí Lahodný a Vyškov vedl. Další šance zneškodnil gólman Horáček. Na druhé straně se několikrát vyznamenal brankář Juran.

Fotbalisté Uherského Brodu se i v úmorném vedru snažil a za svoji aktivitu byli odměněni dvěma brankami v krátkém sledu. Vyrovnání obstaral Josefík, bleskový obrat završil Ťok.

Vyškovští ovšem dokázali reagovat a duel dvěma přesnými ranami Vintra strhli na svoji stranu. Vítězný gól padl v 86. minutě. Unavení hosté už nedokázali odpovědět. „Škoda, že můj poslední zápas na lavičce Uherského Brodě výsledkově nevyšel. Se sezonou jsem ale spokojený,“ dodal Onda.

Známý trenér zatím neví, kde bude působit v další sezoně. Vedení Uherského Brodu se tak musí poohlédnout po novém kouči. Nástupce Ondy bude znám nejpozději na začátku letní přípravy.

Fortuna MSFL, 29. kolo 

MFK Vyškov – ČSK Uherský Brod 3:2 (1:0)

Branky: 76. a 86. Marek Vintr, 20. Lukáš Lahodný - 57. Robin Josefík, 61. Tomáš Ťok

Rozhodčí: Machač – Zaoral, Drozdy (Kundelius)

Žlutá karta: Lahodný (Vyškov)

Diváci: 141

Vyškov: Juran – Malár, Krejčí, Sečkář (81. Jaroš), Novotný, Hirsch, Langer, Matocha (67. Ayissi), Lahodný, Jeřábek, Vintr

Uherský Brod: Horáček – Pochylý, M. David, Vrága, Nevařil – Dolina (80. Pavelka), Ťok, Hradil, Mančík – Josefík (90. Valenta), Jaroněk (73. R. David).