„Taky si myslím, že nemusíme nijak panikařit. Bodů ve hře je stále dost,“ zůstává v klidu stoper ČSK Adam Tkadlec.

Svěřenci trenéra Pazdery se upínají k nadcházejícím dvěma venkovním zápasům. Ve středu hrají v Novém Městě na Moravě, kde se postaví rovněž namočené Vrchovině, anglický týden zakončí v neděli v Kunovicích proti béčku Slovácka.

„Před námi jsou důležité utkání. Bude se hrát o šest bodů, uspět musíme v každém střetnutí,“ vnímá zlínský odchovanec.

Broďané se ale na jaře souží. V letošním kalendářním roce ještě nevyhráli. Naposledy juchali 12. listopadu po triumfu v Markvartovicích nad posledními Vítkovicemi. I když výkony a výsledky v dlouhé zimní pauze trápení nic nenasvědčovaly, na slovácký celek dolehla krize, ze které se mladý tým těžko dostává.

„Hrajeme fotbal po šestnáctku,“ říká Tkadlec.

Proti Uničovu si domácí žádné extra šance nevypracovali. Prosadili se pouze povedenou ranou záložníka Obdržálka, jinak se spíše bránili.

„Celkově to bylo spíš vyrovnané utkání. Hosté měli větší náznaky šancí, v závěru to rozhodli,“ štve bývalého zadáka Znojma, Sokolova, Chrudimi a Líšně.

Domácí popravil v 87. minutě Komenda. Uničovský kapitán se obtočil kolem bránícího Lorence a po zemi levačkou uklidil balon do sítě.

„Z nedůslednosti si necháme dát takový gól, což nás posledních šest zápasů sráží. Děláme pořád stejné chyby,“ láteří ryšavý obránce.

„Přitom jsme špatnou sérii chtěli zlomit. Na soupeře jsme byli nachystaní. Věděli jsme, jak bude hrát. I standardní situace, po kterých jsme předtím dostali spoustu gólů, jsme zvládli, ale zase dostaneme blbé góly ze hry,“ nechápe.

Broďané poprvé inkasovali ve 13. minutě z penalty, kterou sudí Dorotík nařídil právě po ruce Tkadlece.

„Bylo to z bezprostřední blízkosti, ale asi se dala pískat, byť byla jedna z těch přísnějších. Ale kdoví, jak se to vůbec posuzuje. Vždyť pravidla skoro nikdo nezná,“ hořce se pousmál pětadvacetiletý zadák.

Zatímco diskutabilní pokutový kop domácí borci přešli, v závěru už pláli emoce, na trávníku byla k vidění klasická strkanice. „Vůbec jsem to neviděl,“ tvrdí Tkadlec.

Domácí za nepříznivého stavu 1:2 v nastaveném čase přišli o dva hráče. Nejprve byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Lorenc, vzápětí se za úder loktem poroučel z trávníku i střídající Mančík.

„Je to naše blbost,“ má jasno vysoký bek. „Na konci potřebujeme hrát a necháme se takto vyprovokovat,“ nechápe.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...