„Já jsem to nikdy extra zvlášť neprožíval,“ tvrdí osmnáctiletý talent ze Smoliny. „I v žácích a dorostu jsme každý zápas makali naplno. Nehleděli jsme na to, že to je derby, Spíš mně přišlo, že na to Zlín víc hledí,“ přidává.

Osobně vůči Fastavu žádnou nenávist nemá. „Já to prožívám jako každý jiný zápas. Vždycky se do toho snažím dát maximum. Nehledím na to, že je to derby. Každé utkání odmakám naplno,“ říká v klidu.

Ani nedělní dopolední duel na kunovické Bělince ničím nevybočil z běžných třetiligových mantinelů, na rozdíl od sobotního šlágru ve FORTUNA:LIZE, kde se Slovácko a Zlín potkali na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, byl o den později klid. „Vyhecované to nebylo,“ souhlasí domácí středopolař.

Možná to bylo i tím, že celek z Uherského Hradiště měl utkání od začátku do konce pevně pod kontrolou. Byť ševci na začátku soupeře zlobili, po první ráně Aldina v 19. minutě vypadli z role a zbytek utkání jen marně hledali účinnou protizbraň na dobou hru protivníka.

„Zápas byl jednoznačný. Od první minuty jsme soupeře tlačili, hráli vysoký presink. Díky tomu hosté ztráceli míče a my se dostávali do zakončení,“ líčí.

Fotbalisté Slovácka B (bílé dresy) v nedělním třetiligovém derby zdolali zlínskou rezervu 2:0.
Podívejte se: Slovácko uspělo i ve druhém víkendovém derby. Trefil se i Cicilia

Juniorka Slovácka tak navázala na sobotní triumf prvního mužstva, které stejného soupeře taky s přehledem povalila. „Áčko nás inspirovalo, vyhrálo 3:0, takže nás namotivovalo. Chtěli jsme vyhrát jako oni,“ přiznává.

Kudela se do nominace na sobotní bitvu nevešel, vše si vynahradil o den později. V derby patřil k nejlepším domácím hráčům.

Vedení Slovácka šikovnému mladíkovi věří. Od trenérů má důvěru. V letní přípravě dostal šanci od trenéra Svědíka, který jej sledoval i v neděli.

Známý kouč má běhavého záložníka pod dohledem každý den, protože Kudela s ligovým týmem normálně trénuje, za béčko hraje jenom zápasy.

V minulosti měl ale nabídku i od Fastavu, před Zlínem dal ale přednost rivalovi. „ Přišlo mi, že Slovácko má lepší mládežnickou akademii, že se tam prostě lépe pracuje,“ říká.

Stoper Uherského Brodu Václav Pavlíček.
Broďané těsně podlehli Uničovu. Onda chválil hráče, pak raději mlčel

V Baťově městě se mohl potkat s Luďkem Marcaníkem. Kouč zlínské rezervy pochází z Valašských Klobouk, kde v dětství hrával i Kudela. „Znám ho, ale nikdy mě netrénoval,“ uvedl.

Při víkendovém setkání mu opora Slovácka B radost neudělala. Zatímco hosté z Baťova města venku letos ještě nezískali ani bod, celek z Uherského Hradiště se v září rozjel. Vyhrál poslední tři zápasy a v tabulce se dere nahoru. „Věřím, že pokud takto budeme hrát i dál, můžeme pomýšlet na ještě vyšší příčky,“ dodává.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …