Pořádně živo bylo na začátku týdne v Uherském Hradišti. Zatímco první tým Slovácka pokračuje téměř beze změn, juniorka zbrojí a doplňuje kádr. „Chceme zvýšit konkurenci, zkvalitnit mančaft. Nechceme totiž, aby se opakoval podzim, který nám herně ani výsledkově nevyšel,“ říká asistent trenéra Slovácka B Darko Šuškavčevič.

S celkem z Uherského Hradiště zahájila přípravu trojice nováčků. „Máme tady kluka ze Srbska, ze Slovenska i jižní Korei,“ hlásí Šuškavčevič.

V následujících týdnech by na Moravu měli dorazit další hráči na zkoušku. „Půjde o hráče z Afriky,“ přiznává kouč.

Slovácko B shání intenzivně gólmana a levého obránce. Právě na těchto pozicích potřebuje posílit. Mladému týmu by se však hodil i středový záložník.

Pomoct může Vojtěch Bartoš. Krajní bek se vrátil zpět z druholigového Prostějova, kde se neprosadil do základní sestavy. Nyní trénuje s prvním týmem, v zimě ale může i odejít. „Uvidíme, jak to s ním nakonec dopadne,“ poznamenal Šuškavčevič.

Trenér Svědík si do áčka vytáhl i talentovaného stopera Holáska. Přípravu nezahájil nemocný Polák, zraněný z konce podzimu je útočník Šlechta, jenž se zatím bude připravovat individuálně.

Naopak fit jsou Afričané Okoromi s Yohannou. Nigerijský fotbalista překonal těžké zdravotní problémy a už trénuje naplno.

Někteří méně vytížení mladíci budou na jaře hostovat v jiných oddílech. „Dostali svolení hledat si nové angažmá,“ přiznal Šuškavčevič.

Fotbalisté Slovácka B začali se společným tréninkem v pondělí odpoledne. První trénink v letošním roce absolvovali na umělé trávě v Kunovicích, kde se budou chystat dál.

Kromě umělé trávy budou mladíci z Uherského Hradiště využívat také posilovnu, proběhnou se po Kunovském lese.

„Trénovat budeme skoro každý den, někdy i dvoufázově,“ hlásí bývalý stoper Slavie či Olomouce.

Béčko Slovácka před startem druhé poloviny sezony odehraje sedm přípravných duelů. První zápas je na programu v sobotu dopoledne, kdy od 10.30 vyzve v Kunovicích divizní Holešov.

V dalších utkáních vyzve Nové Sady, Strání, Hostuň, Bzenec, Hamšíkovu akademii a v generálce Zlín B. „Příprava bude dlouhá, čekají nás kvalitní soupeři, kteří nás jistě dobře prověří. Věřím, že na jaro budeme dobře připravení,“ nepochybuje Šuškavčevič.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...