„Pro nás to nebyl jednoduchý zápas. Uničov ukázal hlavně směrem nahoru kvalitu, ale my jsme to zvládli velice dobře a zaslouženě zvítězili,“ říká asistent trenéra Slovácka B Darko Šuškavčevič.

Jeho slova potvrzuje i křídelník Pavel Juroška. „I když nám občas scházel větší klid na míči a místy měli zbytečné ztráty, vyhráli jsme zaslouženě a odčinili tak minulou porážku doma s Rosicemi,“ říká mladý fotbalista.

MSFL, 7. kolo -
SK UNIČOV – 1. FC SLOVÁCKO B 0:2 (0:0)
Branky:
50. Pavel Juroška, 81. Mario Merdovič. Rozhodčí: Grečmal - Slabý, Zapletal (Kantor). Žluté karty: Krč – Juroška. Červená karta: 29. Coufal (Uničov). Diváci: 182. 
Slovácko B: Borek – Bartoš, Vincour, Merdovič, Porč – Pernica (92. Stropsa), Kočí, Kudela, Velecký, Juroška (89. Yohanna) – Koryčan (74. Šlechta).

Celku z Uherského Hradiště na těžkém terénu pomohlo vyloučení obránce Coufala, který stáhl unikajícího Koryčana a ve 29. minutě uviděl červenou kartu. „Správný verdikt,“ myslí si Šuškavčevič. „Tadeáš by šel sám na brankáře,“ přidává Juroška.

Hosté vstoupili do zápasu lépe. Byli silnější na balonu, vypracovali si i nějaké příležitosti, ale v první půli se střelecky neprosadili. „Kluky jsme nabádali, aby byli trpělivější, zpřesnili přihrávky v předfinální nebo ve finální fázi,“ uvedl Šuškavčevič.

Slovácko se prosadilo až po změně stran. Důrazný Juroška narušil domácí rozehrávku, zblokoval stopera a po to, co se zmocnil míče, šel sám na brankáře Uvízla, kterého nekompromisně propálil prudkou ranou na přední tyč.

„Soupeř pak změnil rozestavení, hrál na tři obránce vzadu. Zjednodušil hru a jenom nakopával dlouhé balony nahoru. Musím pochválit oba stopery Vincoura i Mardoviče, kteří to všechno výborně zvládli a všechno odhlavičkovali,“ uvedl Šuškavčevič.

Hosty definitivně uklidnila pohotová dorážka Merdoviče zblízka po nakrátko rozehraném rohovém kopu a prudké střele Pernici.

Tým z Uherského Hradiště, kterému scházel zraněný Aldin a také Polášek, který se přesunul k ligovému mužstvu, už vedení 2:0 proti oslabenému soupeři nepustil.

„Celkově to byl hodně soubojový zápas. Domácí si pak už moc šancí nevytvořili a naštěstí my dali dva góly. I když jich klidně mohlo být více. Jenom já sám jsem spálil ještě asi dvě šance,“ kaje se Juroška.

Béčko Slovácka se bude v týdnu chystat na nedělní bitvu s vedoucí Kroměříží.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...