Poslední domácí zápas proti Velkému Meziříčí měli přitom dobře rozehraný. Fotbalisté ČSK Uherský Brod vedli o dva góly, přesto nadějný výsledek nedotáhli do úspěšného konce a doma pouze remizovali 2:2. „V utkání jsme měli velmi dobrou přechodovou fázi a vytvořili si nespočet šancí, bohužel se nám nepodařilo přidat další branky. V samotném závěru nás dorazil pokutový kop a bereme tak jenom bod. K výhře jsme měli přitom velmi blízko," cítí trenér slováckého celku Martin Onda.

Čím si vysvětlujete skutečnost, že jste v letošní sezoně přišli o výhru už čtyřikrát v posledních minutách zápasů?
Nevím jak jsme tomu měli zabránit. Doma se Slováckem i Olomoucí soupeř vždy vyrovnal střelou do šibenice. Ve Frýdku-Místku a teď doma s Velkým Meziříčím byla proti nám v závěru utkání nařízena penalta.

ČSK Uherský Brod naposled vyhrál soutěžní zápas 16. října 2021, což určitě pro psychiku hráčů není dobré. Máte nějaký recept na pozvednutí bojové nálady v týmu?
Myslím, že mám. Snad vyjde.

Sledujete po očku situaci v druholigové tabulce, zejména pak postavení moravských klubů, které bude pro sestupovou matematiku v MSFL rozhodující?
Samozřejmě sleduji, ale to není po očku, ale obrovským zvětšovaným sklem.

O víkendu vás čeká těžký zápas na hřišti v Uničově. Jaký je zdravotní stav kádru před tímto duelem?
Není ideální. Víc ale neprozradím.

S jakým výsledkem budete spokojen?
Chceme samozřejmě vyhrát, ostatně tak jako každý zápas. Ale jsem realista, takže budu spokojen s jakýmkoliv bodovým ziskem.

Fanynky ČSK Uherský Brod zaznamenaly reklamní spot v televizi na nepromokavá trička CityZen a ptají se, zda v reklamě vystupuje uherskobrodský gólman Filip Jícha, nebo je podobnost jen čistě náhodná?
Ano, je to skutečně náš gólman Filip Jícha.

Autor: Petr Zpěvák


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...