„Je to vzpruha, pozitivní energie pro nás všechny. Určité ocenění snahy kluků, dobré spolupráce áčka s béčkem. Jenom to ukazuje, že Slovácko má hodně šikovných mladých hráčů, kteří jsou schopní konkurovat týmům ve třetí lize,“ prohlásil trenér Jiří Saňák.

Podle bývalého asistenta Sparty či Olomouce není vydařený podzim jenom výsledkem práce rezervního týmu, ale spolupráce lidí z celého klubu.

„Už loňský rok byl pro všechny těžký. Možná se to tehdy zaselo a nyní to sklízíme. Ale všichni se neustále vyvíjíme, důležitá také byla domluva s Martinem Svědíkem,“ říká Saňák.

Přitom začátek nového ročníku nebyl zrovna impozantní. V zahajovacím derby ve Zlíně odvracel celek z Uherského Hradiště porážku až v poslední minutě, pak doma hrál bez branek s Hlučínem a o týden později remizoval i v Novém Městě na Moravě.

Derby fotbalistů Uherského Brodu (červené dresy) s béčkem Slovácka
Derby v Brodě skončilo bez branek. Měli jsme předvést víc, ví Saňák

„Nepodléhal jsem tomu, že to bude nějaké trápení. Takový pocit jsem neměl,“ tvrdí známý kouč.

„Už v prvních zápasech jsem viděl slušnou organizaci hry v defenzivě. Klukům neustále kladu na srdce, že základem každého kolektivního sportu je minimálně ochota dobře bránit,“ prohlásil někdejší trenér íránského klubu Esteghlal FC Teherán.

Ze svých svěřenců nikoho vyzdvihovat nechce, výbornou výkonnost si držela většina hráčů.

„V týmu je dobrá atmosféra. Všichni kluci se snaží, přijali dorostence i zkušenější kluky z áčka. Mužstvo funguje, máme to dobře nastavené,“ těší Saňáka.

„Všichni pochopili, že jenom energií pro tým můžou něčeho dosáhnout. Naším společným cílem je, aby se kluci zlepšovali a díky těžkým zápasům ve třetí lize se posunuli do profesionálního fotbalu,“ pokračuje.

Celek z Uherského Hradiště jako jediný z osmnácti účastníků ani jednou neprohrál, k šesti výhrám přidal pět remíz. Béčko Slovácka v jedenácti duelech inkasovalo pouze šest branek.

„Nejvíce zápasů odchytal Jirka Borek. Jeho výkony jsou pro mě milým překvapením,“ přiznává dvaačtyřicetiletý kouč.

Borek věkem coby dorostenec je třetím gólmanem ligového Slovácka, v rezervě se prezentoval spolehlivými a vyrovnanými výkony. „Působí strašně klidně, jde nahoru, je to naše opora,“ říká Saňák.

Kromě trenérů brankářů Drobisze a Přibyla oceňuje i spolupráci se svými kolegy. Asistenty jsou Němčický s Botkem, masérem Skřivan a vedoucím mužstva Horák.

„Za výsledky je kolektivní práce všech,“ uzavírá.