„Jsem spokojený hlavně s výsledkem a třemi body. Ve výkonu jsem zase našel spousty chyb, ale takový už já jsem,“ usmíval se hostující trenér Pavel Němčický.

Celek z Uherského Hradiště zaskočil soupeře z Vysočiny hned v úvodu, kdy se po rychlé akci a přihrávce z pravé strany odražený balon dostal na nohu Krejčíka, který svoji střelu otřel o tyč branky Kruby.

Béčko Slovácko mohlo v první půli přidat další branky, ale další příležitosti zahodilo. Po přestávce už se hosté pouze bránili.

Velké Meziříčí dostalo soupeře pod tlak. Domácí mělo převahu, standardní situace ale do vyložené šance se nedostalo. „Jsem rád, že jsme náročné utkání zvládli i bez posil z ligy. Mladí kluci si ověřili, že se mohou měřit s ostatními. Navíc jim výhra zvedla sebevědomí a dodala chuť do další práce,“ prohlásil Němčický.

Domácí sehráli proti rezervě prvoligového Slovácka smolné utkání. Do vedení mohli jít už po dvou minutách jenže, jenže Dufek jen orazítkoval břevno svatyně hostů.

Ve 27. minutě pěkně prošel středem hřiště Šuta, ale levačkou svatyni hostů těsně minul. Po změně stran se hrálo prakticky pouze na jednu branku, na hře domácího souboru se však výrazně projevovala absence tvořivých záložníků Dolejše s Demeterem. Osm minut před koncem ze strany nebezpečně vypálil obránce Kriegsmann, jenže gólman Porcal byl na místě. V závěru už to byla od domácích křeč, tři body tak putovaly na Slovácko. „Pomohl nám rychlý gól. I když jsme ve druhé půli byli pod tlakem, neřekl bych, že by souopeř měl nějaké vážnější šance. Jsme rádi, že jsme vyhráli,“ dodal Němčický.

Jeho tým se v sobotu představí ve Frýdku-Místku.

Fortuna MSFL, vložené 17. kolo 

FC Velké Meziříčí – 1. FC Slovácko B 0:1 (0:1)

Branka: 6. Filip Krejčík

Rozhodčí: Černý – Slabý, Mrázek (Vlčnovský)

Žlutá karta: Baran (Slovácko B)

Diváci: 389

V. Meziříčí: Kruba – Krejčí (65. Kotoun), Šimáček (59. Simr), Komínek, Kriegsmann – Dufek (63. Pavlík), Řezáč (74. Crkal), Šuta, Mezlík, Bouček – Plichta.

Slovácko B: Porcal – Olšanský, Řihák, Jamný, Miklík – Pernica, Baran, Krejčík, Pek (74. Leskovjan), Hladký – Janša (63. Řehola). Trenér: Němčický.

Nejlepší hráči: Šuta – Porcal, Krejčík.