Favorizovaní domácí poprvé v sezoně neskórovali, posílení hosté venku bodovali podruhé za sebou. Gól ale stejně jako před týdnem s Frýdkem-Místkem znovu nedali.

„Bylo to remízové utkání. Víc kopaná než fotbal. Na těžkém terénu se hrál běhavý, bojovný fotbal s minimem vyložených šancí,“ uvedl kouč Uherského Brodu Martin Onda, který přijal nečekanou domácí ztrátu s nadhledem.

„Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce je to sice pro nás ztráta. Všichni asi čekali, že dáme soupeři tři, pět, šest gólů a zvítězíme. Já jsem ale věděl, že nás čeká těžké utkání. Valmez se posílil. Přišel Dekleva, vrátili se Šichor s Michálkem,“ připomíná Onda.

Favorita ale netrápil pouze připravený krajský rival, ale hlavně těžký a nerovný terén. „Hráči měli po třech přihrávkách velké problémy s kombinací. Po chvilce se hra změnila v kopanou,“ prohlásil Onda.

Domácí tým už v 11. minutě přišel o zraněného záložníka Malenovského, hostující kouč Marian Bedrich musel po půlhodině hry stáhnout ze hry Výmolu.

Broďané byli hlavně v první půli aktivnější, pořádnou šanci ale neměli. Valaši pozorně bránili, sami se do zakončení ale nedostávali. Druhá půle byla podobná. Hrálo se hlavně mez šestnáctkami, proto je dělba bodů spravedlivá.

„Pozitivní je, že jsme neinkasovali. Na druhé straně jsme ani žádný gól nedali, což nás mrzí,“ uvedl Onda.

Hosté byli s nerozhodným výsledkem spokojenější. Remízy si vážili.

„Zatímco v Rýmařově jsme tu remízu utloukli, dnes jsme měli i na výhru, protože jsme byli o chlup lepší než domácí a měli více šancí,“ řekl trenér Valmezu Marián Bedrich.

Třetiligoví fotbalisté Valašského Meziříčí se v týdnu posílili o zkušené Marka Šichora a Aleše Michálka, což na hře i výsledku bylo znát.

"Marek Šichor přišel tvořit hru středové řady z Otrokovic a Aleš Michálek se vrátil jako dlouholeté opora Valmezu z divizního Ústí u Hranic. Jejich příchody výrazně zvýšili kvalitu naší hry,“ oceňuje Bedrich.

„Domácím jsme se ve všem vyrovnali. Nyní musíme jít postupnými kroky. Složení a kvalitu defenzívy jsme snad našli, nyní je na řadě práce na koncovce a zakončení,“ dodal kouč Valmezu.

ČSK Uherský Brod – Valašské Meziříčí 0:0

Rozhodčí: Vostřejž – Černý, Zaplatilová (Rabušic). Žluté karty: Chwaszcz – Michálek. Diváci: 313
Uherský Brod: Horáček – R, David, Vrága, M. David, Nevařil - Malenovský (11. Kovář), Blanař, Hradil, Mančík (67. Dolina) – Hruboš – Chwaszcz. Trenér: Martin Onda.
Valašské Meziříčí: Michut – Radim Michálek, Dekleva, Aleš Michálek, Vrána (68. Matyáš) – Bartozel, Žilinský, Pěnička, Šichor (68. Gajdoš), Pospíšil – Výmola (33. Furmánek). Trenér Marián Bedrich.