„Jsme spokojení. Už předtím s Uherským Brodem ani s Olomoucí jsme nehráli vůbec špatně. Herně to bylo solidní, ale body nám chyběli. Proto jsem rád, že nám to tentokrát vyšlo i výsledkově. Výhra 5:1 vypadá krásně, ale soupeř byl houževnatý, ale my jsme věděli co chceme hrát a to nám vyšlo,“ pochvaloval si domácí trenér Pavel Němčický.

MSFL, 20. kolo -
1. FC Slovácko – MFK Frýdek-Místek 5:1 (2:0)
Branky:
15. a 72. Kratochvíla, 37. Polášek, 74. Vincour, 90.+2. Koryčan – 79. Rubý. Rozhodčí: Svoboda – Ogrodník, Volek (Kundelius). Žlutá karta: Massaniec (Frýdek). Diváci: 127. Slovácko: Trčka – Bartoš (73. Pak), Vincour, Pisar (81. Gabriš), Porč – Pernica, Kočí, Polášek, Juroška (81. Tomaštík) – Aldin – Kratochvíla (81. Koryčan). Trenér: Němčický.
Frýdek-Místek: Květon – Blejchař, Massaniec, Velner, Barkov (65. Juříček), Konečný, Bielan, Raab (65. Zupko), Kovařík (74. Nieslanik), Hykel (74. Burgo), Rubý. Trenér: Pištěk.

Celek z Uherského Hradiště si proti Frýdku-Místku vystačil i bez posil z ligy. Na tři body zadělal už v prvním poločase. Skóre otevřel po čtvrt hodině hry Kratochvíla, pojistku ve 37. minutě přidal Polášek.

Hosté nehráli vyloženě zle, ale směrem dopředu příliš nebezpeční nebyli. Mladý gólman Trčka moc práce neměl.

Změnu nepřinesla ani druhá půle. I když Severomoravané hned po změně stran soupeře na chvíli zmáčkli, z platonické převahy nic zásadního nevytěžili.

Jedinou vážnější šance měl střídající Juříček, který ale hlavičkoval v záklonu nad.

Mladíci ze Slovácka byli i ve druhém poločase daleko nebezpečnější, přímočařejší, rychlejší.

Za stavu 2:0 dvakrát nebezpečně pálil Juroška. Jeho první rána po parádní akci a centru Bartoše z pravé strany jen lízla levou tyč, druhý pokus domácího mladíka zneškodnil bravurním zákrokem gólman Květon.

Rodák z Prostřední Bečvy pak střídal. Spěchal totiž do Prahy na sraz reprezentační dvacítky, kterou čeká zápas v Portugalsku a pak duel právě ve Frýdku-Místku s Polskem.

„Nijak zvlášť bych to nepřeceňoval, ale samozřejmě je to nějaké ohodnocení jeho kvality a práce ve Slovácku. Samozřejmě jsme rádi, že je v nominaci. Musí ale na sobě dál pracovat, aby se prosadil ještě výš,“ uvedl Němčický.

Góly místo Jurošky v neděli dopoledne stříleli jiní. Na 3:0 zvyšoval po akci výtečného Poláška a centru Pernici nepokrytý Kratochvíla, z podobného místa se pak hlavou trefil úplně osamocený kapitán Vincour.

Frýdek v závěru stačil debakl pouze zmírnit, když se z hranice šestnáctky prosadil Rubý.

Poslední slovo měl ale domácí Koryčan. Zimní posila z divizního Přerova v nastaveném čase svým prvním soutěžním gólem v dresu Slovácka završila triumf celku z Uherského Hradiště, když mu asistoval Polášek.

„Určitě je to pro něj plus, zvýší mu to sebevědomí. Je do odměna za práci v tréninku,“ míní Němčický. „Jsem rád, že se trefil třeba i Vinci (Vincour – pozn. red.), Polda (Polášek – pozn. red.) měl asistence,“ vyzdvihl svěřence.

Fotbalisté Slovácka se v MSFL dál drží v horní polovině tabulky. Příští sobotu vyzve v Kroměříži vedoucí Hanáckou Slavii.