„Radost i euforie je obrovská. Kluci podali výjimečný výkon. Do puntíku splnili to, co jsme si řekli a včetně všech náhradníků to odmakali, dali do toho vše,“ zářil kouč ČSK Zdeněk Šebesta.

Triumfu nad druhým týmem loňského ročníku, který uprostřed týdne v MOL Cupu trápil ligový Baník Ostrava, si nesmírně vážil.

„Je to pro nás obrovská vzpruha. Klukům jsem věřil. Snad jim výhra dodá ještě více energie a chuti do další práce,“ věří Šebesta.

Slovácký celek si na Hlučín věřil. Spoléhal na únavu z náročného programu, sázel nejen na poctivou defenzivu, ale i možné podcenění.

„Soupeř hrál ve středu s Baníkem a protože rozložil rovnoměrně síly, únava až tolik nehrozila. Spíš byl rozdíl v tom, že v týdnu na jejich utkání přišlo 2200 diváků, hráči Hlučína se s Baníkem vydali. Pak přijeli k nám a motivace jim trošku chyběla. S přibývajícími minutami byli hosté nervózní a také trochu bezradní,“ všímal si Šebesta.

I když domácí byli daleko méně už balonu než aktivnější protivník, sázka na poctivou obranu Broďanům vyšla. „Viděl jsem Hlučín na videu a tím, že hraje pouze na tři beky, vznikají v jeho obraně obrovské prostory, které se nám poměrně dařilo využívat,“ říká.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – Slovácko B 2:2 (5. kolo MSFL, 2. 9. 2023)
Juniorku Slovácka o výhru obral brankář Frýdlantu. V nastavení se trefil po rohu

Domácí v první půli zahrozili dvakrát, Obdržálek ale po úniku Martiše neuspěl, Hlučín pak přečkal ještě jednu příležitost soupeře.

Severomoravané ale rovněž hrozili, jednou dokonce Broďané odvraceli balon z brankové čáry. Další šance zmařil hostům skvělý gólman Somberg.

Právě spolehlivý brankář patří mezi trojici hráčů, jejichž výkon kouč Šebesta po sobotním utkání vyzdvihl. „Kuba je naše jistota. Opravdu nás drží, neudělá žádnou chybu,“ chválí zlínského odchovance.

Dalším stěžejním mužem byl středopolař Obdržálek. „Byla na něj penalta a další dva fauly, které sudí potrestal žlutými kartami,“ hlásil.

Třetím hrdinou byl Tomáš Martiš. Letní posila z Hluku těsně před přestávku proměnila penaltu nařízenou za faul Kovaly na Obdržálka, vystřelila Brodu všechny body. „Tomáš to vzal na sebe, a i když situace nebyla vůbec jednoduchá, zvládl to,“ oceňuje Šebesta.

Podle něj ale celý tým podal fantastický kolektivní výkon. „Kluci hlavně za ubráněné standardky zaslouží absolutorium,“ smeká domácí kouč.

Hlučín sice po přestávce soupeř zmáčkl, ale tak velký tlak jako před týdnem Zlín B neměl. „Hosté se nedostali do trvalejšího tlaku, i tak to hlavně v posledních deseti minutách smrdělo vyrovnáním,“ přiznává.

Broďanům v závěru jednou pomohla i tyčka, další situace zvládla obrana nebo je vyřešil skvělý Somberg.

Fotbalisté ČSK další zápas sehrají v Brně proti rozjetému Startu.

MSFL, 5. kolo -
ČSK UHERSKÝ BROD – FC HLUČÍN 1:0 (1:0)
Branka:
45. Tomáš Martiš z penalty. Rozhodčí: J. Mayer - Machorek, Malimánek (Volek). Žluté karty: Masař, Bulko– Kovala, Holzer, Aririerisim, Murin, Praus. Diváci: 201.
Uherský Brod: Somberg – Flasar, Leskovjan, Lorenc, Obadal (90. Zábojník) – Konečný, Novotný (84. Nevařil), Masař (71. Motal), Obdržálek (71. Bulko), M. Michalec (71. Škultéty) - Martiš. Trenér: Šebesta.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...