Bývalý ligový brankář, který na konci listopadu oslaví 57. narozeniny, se po dlouhých osmi letech postavil na lavičku prvního týmu ČSK, který v důležitém domácím záchranářském souboji dovedl k jasné výhře 4:0 nad Frýdlantem nad Ostravicí.

Zdeňku Šebestovi, který s nápadem za šéfem klubu Josefem Hamšíkem po ostudném debaklu v Třinci přišel, tah s výpomocí od zkušenějšího kolegy vyšel.

Bývalá jednička Zlína, Drnovic či Příbrami dodala skleslým Broďanům energii i naději do jarních odvet, zbytku velmi těžké sezony.

„Hráči byli neskutečně šťastní," usmíval se po vydařeném sobotním střetnutí Ondrůšek.

V klubu až doteď působil jenom jako trenér starší přípravky.

Práce s muži jej už nenaplňovala.

Na podzim ale pravidelně navštěvoval třetiligové duely, o hráčích i zápasech měl dokonalý přehled. Že ale ještě v letošní sezoně povede tým, vůbec nečekal.

S nabídkou za ním přišel kouč Zdeněk Šebesta. „Oslovil mě minulou sobotu po utkání v Třinci, kde dostali těžkou šišku, zda bych mu s tím nepomohl. Vzal jsem si den na rozmyšlenou, dal své podmínky ohledně realizačního týmu a nakonec na to kývl," říká.

Fotbalisté Strání (žluté dresy) v posledním letošním domácím zápase zdolali Skaštice 2:0.
Onda se loučil se Zelničkami, Strání zdolalo Skaštice a je divizním půlmistrem

S týmem v týdnu absolvoval tři tréninky. „Všechno jsem vedl já, Zdeněk Šebesta s druhým asistentem Markem Kúdelou mi s tím pomohli," líčí.

Broďanům se povedlo změnu před veřejností ututlat. Překvapení byli i hráči, když dorazili na stadion.

„Do kabiny jsem vletěl těžkým způsobem jako vítr. Kluci vůbec nevěděli, kdo jsem. Z minulého působení tady zůstali jenom Kúdela a Mančíkem, všichni jsou tu noví. Prezident mě představil jako bývalého ligového hráče, to těm mladým už ale nic neříká," prohlásil gólman, který jenom v české nejvyšší soutěži odchytal 112 utkání a připsal si 29 nul. 

František OndrůšekFrantišek OndrůšekZdroj: archiv Františka Ondrůška a Deníku

I když hráči byli chvíli vyděšení, nakonec nového kouče uvítali. „Během chvíle jsme se naladili na společnou notu. Změnu kvitovali. Byli nadšení, spokojení. Veškerou přípravu jsme směřovali na sobotu," líčí.

Ondrůšek změnil v Brodě dosavadní pořádky, rozestavení i tréninky.

Byť musí pracovat s omezeným kádrem, protože slovácký celek souží na konci podzimu marodka a moc hráčů na výběr není, zvládli Lorenc a spol. těžkou šichtu skvěle.

Rovněž namočeného soupeře ze spodku tabulky zválcovali 4:0 a bodově se dotáhli na dvanácté Slovácko B.

„Mě hlavně těší, že jsme v prvním poločase dali tři góly a všechno ze situací, které jsme na tréninku dělali. Kluci byli úžasní," rozplývá se.

Trenér František Ondrůšek vypomohl Uherskému Brodu.
Broďanům pomohl i trenér Ondrůšek. Na Lapači zničili rovněž namočený Frýdlant

Bývalý gólman také vyzdvihl nulu pro brankáře Somberga. „Z toho jsem měl největší radost," přiznává.

Ondrůšek nyní vypomůže i v závěrečných zápasech ve Frýdku-Místku a doma s Hodonínem, co bude v zimě, neřeší.

„Domluvili jsme, že vypomůžu Zdeňkovi na tři zápasy. Odskočil jsem si jenom od mládeže, kde mám rozdělanou práci. Co bude dál, je ve hvězdách," říká.

„My nyní potřebujeme získat co nejvíce bodů, abychom měli reálnou šanci na záchranu třetí ligy," přidává.

Zkušeného kouče mrzí, že změna nepřišla už dřív. „Nechci nikoho odvolávat ani vyhazovat, ale hlavně v domácím prostředí se inkasovala spousta branek," připomíná. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...