„Ve Znojmě jsem spokojený. I přes to, že je v týmu hodně národností, tak si to sedlo a všichni táhnou za jeden provaz,“ pochvaluje si Suchý.

Šestadvacetiletý obránce táhne Jihomoravany k záchraně v MSFL. V úvodních třech duelech skóroval hned třikrát, týmu složenému převážně cizinců výrazně pomohl k devíti bodům i k posunu ke středu tabulky.

„Nevím, jestli jsem to čekal, ale jsme v situaci, kdy potřebujeme z každého zápasu vytěžit tři body, abychom utekli ze sestupových pozic a s tím do toho pokaždé jdeme,“ říká.

Spolehlivý zadák je překvapivě nejlepším jarním střelcem Znojma. Při letošní premiéře vstřelil vítěznou branku do sítě Hodonína, kde v minulosti působil. Skolit pomohl i další bývalý klub, Slovácko B. Naposledy dvěma góly sestřelil poslední Vítkovice.

Na stopera úctyhodný výkon. „Kluci dobře zahrávají standardní situace. Já mám spíš jen štěstí, že mě to vždycky najde,“ říká skromně produktivní zadák. „Snad to tak bude pokračovat i dál,“ přeje si.

Ve městě okurek a vína vládne po skvělém vstupu do druhé poloviny sezony příjemná nálada. I když Znojemští jistou záchranu stále nemají, po třech výhrách se jim dýchá daleko lépe než na konci podzimu.

Trenér fotbalistů Slovácka B Pavel Němčický.
Třetí jarní prohra. Juniorka Slovácka nezvládla ani domácí duel s Hranicemi

Přitom klub prošel v zimní pauze obrovskou proměnou. Nový je nejen majitel, ale celé vedení, realizační tým i hráči.

Třeba Portugalský trenér Rui Capela se na Moravě objevil jen pár dnů dnů před prvním mistrovským utkáním. Lodivod se zkušenostmi z Bangladéše, Maroka, Litvy či Kataru nahradil ve funkci Daniela Janackoviće, který do Znojma přišel teprve na startu přípravy. Srb s francouzským pasem rezignoval ze zdravotních důvodů.

„Nezvyk to není. Každý trenér má svůj styl, ale ty základy jsou víceméně stejné. Rozdíl je v tom, že nemluví česky, ale anglicky. Jinak se s námi rychle sžil, má za sebou bohaté zkušenosti a ty se nám snaží předat,“ uvedl.

Hlavně anglicky se mluví nejen na hřišti, ale i v kabině.

Mančaft totiž z převážné části tvoří cizinci, dohromady jich je čtrnáct. „Ze začátku to bylo náročnější, ale řekl bych, že už si to vše sedlo a jsme dobrý kolektiv,“ míní.

Čechů v týmu je šest. Nejvýraznější tváří je ex-ligista David Ledecký, start v nejvyšší soutěži má i Suchý, který prošel nejen Slováckem, ale i Hodonínem a Líšní, naposledy byl v Kvítkovicích.

„Něco jsem měl rozjednané, ale na poslední chvíli se s konkrétní nabídkou ozvalo Znojmo a domluvili jsme se prakticky ihned,“ říká.

Fotbalisté Zlína B (žluté dresy) se ve 20. kole MSFL utkali v derby s Uherským Brodem.
Navštívili jsme: Silného rána rozhodla. Ševci zdolali v derby Uherský Brod

K hranicím s Rakouskem dojíždí z Uherského Hradiště, kde bydlí.

V Otrokovicích zůstat nechtěl. Důvodů bylo víc, za odchodem Suchého ale stojí hlavně trenér Zapalač. „Nesedl jsem si s ním jak lidsky, tak ani profesně,“ přiznává.

Konec v Kvítkovicích jej ale hlavně kvůli spoluhráčům mrzí. V klubu se mu líbilo, prožil v něm povedené období.

„S kluky jsme byli dobrá parta. Na druhé straně jsem rád, že už se nemusím potkávat s trenérem Zapalačem. Více se k ale němu radši vyjadřovat nebudu,“ prohlásil.

Na podzim ale laboroval se zraněním, vynechal skoro dva měsíce. I když si lékaři mysleli, že má problémy s kolenem, nakonec za dlouhou pauzu mohlo prasklé lýtko.

„To je ten důvod, proč se to tak dlouho táhlo,“ dodává stoper.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...