Dvacetiletý Obadal přišel do Uherského Brodu, odkud pochází a jehož je odchovancem, na hostování z prvoligové Mladé Boleslavi.

Poctivý krajní obránce či záložník prošel mládeží Slovácka a Slavie Praha, kde hrával i za béčko. Loni v zimě přestoupil do Mladé Boleslavi, cenné zkušenosti ale sbíral na hostování v Třinci a na Slovensku v Pohronie, odkud se vrátil zpátky do Česka.

V létě zkoušel štěstí ve Zlíně, kde se ale neprosadil a nakonec bude hrát za rodný Uherský Brod.

Další výraznou posilou je Petr Sklenář. Odchovanec Němčic na Kroměřížsku už v ČSK působil v sezoně 2019/2020. MSFL si zahrál i za béčko Zlína a Kroměříž. Celkem nastoupil ve 49 zápasech, vstřelil devět gólů a obdržel 5 žlutých karet.

„Naposledy působil ve čtvrté rakouské lize a momentálně čekáme na transferkartu. Pak už nebude přestupu nic bránit,“ říká šéf klubu Josef Hamšík.

Další novou tváří je Martin Novotný. Dvaadvacetiletý záložník prošel mládeží Zlína a Slovácka, nastupoval také v Kroměříži. Naposledy působil v divizním Holešově, odkud zamířil do Uherského Brodu.

Tomáš Martiš se v uplynulé sezoně radoval společně se svými spoluhráči z Hluku z postupu do krajského přeboru. Hrotový útočník s dobrými fyzickými parametry však zatoužil po přestupu do vyšší soutěže. V roce 2021 byl vyhlášen nejlepším sportovcem města Hluk. Kromě Spartaku krátce působil také v Rakousku.

Trenér fotbalistů Zlína B Jan Jelínek při generálce na Slovácku.
Startuje MSFL. Znojmo nemá žádného českého hráče. Co na to krajští rivalové?

Konkurenci rozšířili také Pavel Konečný a Tomáš Maleňák. Třiadvacetiletý obránce naposledy hostoval v Nivnici, odkud se vrátil zpět do mateřského ČSK Uherský Brod. V minulosti hrával také za Havřice, Újezdec, Hradčovice a Luhačovice.

Osmnáctiletý Maleňák přišel z ligového dorostu Zlína. V minulosti už v ČSK Uherský Brod působil, předtím hrával i v Drslavicích a Hradčovicích.

Z hostování v Ořechově se před sezonou vrátil brankář Petr Kozelek.

Už předtím klub oznámil příchod Slováků Samuela Bulka a Jakuba Škultétyho z Trenčína, a Jakub Vrbky z Vítkovic.

Zmiňovaní hráči zacelili díru po brankáři Vítu Nemrava, Ondřeji Strachoňovi, Davidu Venenému, Janu Michalcovi, Adamu Tkadlecovi a Pavelu Šmatelkovi.

„Pevně doufám, že až se mužstvo sehraje, nebude hrát zase jen o záchranu v soutěži. Doufám, že budete i častěji chodit do ochozů Orelského stadionu a budete nás podporovat. Hráči to určitě potřebují a uvítají,“ prohlásil Hamšík.