„Pro mnohé je to překvapení. Musím se přiznat, že Nivnici opouštím strašně nerad, ale rozhodl jsem se, že půjdu pomoct v Brodu,“ vysvětluje své rozhodnutí devětačtyřicetiletý kouč.

Předseda Hamšík, který si v listopadu plnil povinnosti kustoda u národního týmu, jej oslovil po konci kvalifikace. „Do pátku jsem se měl rozhodnout, takže jsme se sešli a dohodli se,“ uvedl. „Poděkovat však musím i zaměstnavateli, že mi vyšel vstříc,“ přidává.

Ondrůšek se do mateřského klubu vrací po dvou a půl letech. V ČSK naposledy skončil z pracovních důvodů. Chvíli odpočíval, věnoval se rodině.

Před rokem se ale dohodl v sousední Nivnici, kterou vytáhl až do čela krajské I. A třídy skupiny B.

„Nivnice mně za tu krátkou dobu obrovsky přirostla k srdci,“ přiznává. „Našel jsem tam fantastické prostředí, úžasné lidi. Zmínit musím předsedu Karla Kopeckého, vedoucího mužstva Milana Bršlicu, starostu obce Miroslava Vykadala, ale i správce nebo hráče. Na nikoho nechci zapomenout. Všichni jsou nadšení, do fotbalu zapálení. Dohromady tvoří výbornou partu. Opravdu se mi tam dobře pracovalo. Pokud bude mít klub v budoucnu o mě zájem, nemám problém se tam vrátit,“ prohlásil Ondrůšek.

Trenér Miroslav Ondrůšek po roce opouští Nivnici, vrací se do Uherského Brodu.
Nivnice po roce shání nového trenéra. Ondrůšek se vrací do Uherského Brodu

Nivnická idylka ale pro něj v tuto chvíli skončila. Nyní se vrací domů, kde střídá nejen Zdeňka Šebestu, ale vlastně i staršího bratra Františka, který mužstvu vypomáhal v posledních kolech.

„Samozřejmě jsme se o tom bavili, ale není to tak, že bych tam šel místo něho,“ upozorňuje.

Závěrečný duel s Hodonínem, ve kterém Broďané inkasovali neuvěřitelných pět červených karet, ale sebral Františku Ondrůškovi veškerou energii, chuť do práce. Štafetu tak přebírá mladší sourozenec.

Dobře ví, jak těžká jej čeká mise, ale tvrdé dřiny se nebojí. Pro záchranu slováckého klubu udělá maximum.

„Pro nikoho z nás to nebude jednoduché, ale doufám, že si nakloním kabinu na svoji stranu a bude se nám dařit,“ přeje si.

Všechny hráče ve volnu obvolá, společně se sejdou v pátek, kdy je naplánovaný hokejový zápas právě proti Nivnici.

Česká fotbalová reprezentace do 15 let (červené dresy) ve druhém přípravném zápase remizovala s Maďarskem 1:1.
Fotbalová reprezentace do 15 let v odvetě remizovala s Maďarskem 1:1

Mužstva se ale oficiálně ujme až po Vánocích, na startu zimní přípravy. Nyní tvoří realizační tým, vybírá si spolupracovníky.

Společně s prezidentem Hamšíkem začíná také řešit doplnění a posílení mužstva. „Vím, že musíme někoho přivést, ale chceme dát prostor i odchovancům, zapojit mladé a perspektivní kluky,“ říká.

Problém je, že na startu jara se musí obejít bez gólmana Somberga, Michalce, Novotného nebo Mančíka. Všichni byli v posledním podzimním duelu s Hodonínem vyloučení.

Broďané i díky závěrečné domácí porážce 1:2 přezimují v tabulce třetí ligy se čtrnácti body na předposlední sedmnácté příčce. Horší jsou po podzimu jenom Bohunice.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...