„Pro kluky to byl zážitek. Prohráli jsme sice 1:2, ale odehráli slušné utkání,“ uvedl na klubovém webu kouč juniorky Slovácka Pavel Němčický.

Jeho tým už absolvoval tři duely. Po úvodní výhře 2:0 nad Znojmem přišli dvě porážky. Kromě béčka Austrie nestačili mladíci z Uherského Hradiště ani na Žilinu, které podlehli 0:6.

Pro kouče Němčického ale nejsou výsledky důležité. Hlavní je práce v tréninku i zápase. Účastník MSFL totiž stejně jako prvoligový mančaft zatím hlavně nabírá kondici. Zimní přípravu zahájilo šestnáct hráčů do pole plus gólman. S některými už se ale náročný trenér Němčický rozloučil, šanci v dalších duelech dostanu jiní borci. V mistrovských zápasech si ale stejně jako na podzim vypomohou také hráči z ligového mužstva.

„První mistrák máme až 8. března, kdy nás na úvod čeká derby se Zlínem, takže je před námi poměrně dlouhé přípravné období, které absolvujeme v domácích podmínkách,“ přiblížil bývalý kapitán Slovácka, který v minulém týdnu absolvoval stáž v chorvatské Rijece.

„Bylo to v rámci studia profi licence. Využil jsem kontaktů Veliče Šumulikoskeho, který tam zná trenéry, a vybral si zahraniční klub. Musím říct, že to bylo velmi zajímavé a z jejich strany i velice vstřícné,“ pochvaluje si Němčický.

Získané zkušenosti se pokusí aplikovat také na tým. I v jarních odvetách ale budou rozhodovat pouze vstřelené branky a získané body. Rezerva Slovácka jde do druhé poloviny sezony s jasným cílem. „Chceme zachránit třetí ligu. Věřím, že na to budeme dostatečně připravení,“ dodává Němčický.

Přípravné zápasy Slovácka B

25. ledna ve 14.00: 1.FC Slovácko B – Lanžhot (Širůch)

1. února v 10.00: FC TVD Slavičín – 1.FC Slovácko B

8. února ve 12.00: SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1. FC Slovácko B

15. února ve 12.00: ŠK Slovan Bratislava B – 1. FC Slovácko B

22. února v 16.00: 1. FC Slovácko B – FC Strání

29. února v 10.00: 1.FC Slovácko B – Otrokovice

Odehrané zápasy: 1. FC Slovácko B – Znojmo 2:0, Austria Vídeň B – 1. FC Slovácko B 2:1, MFK Žilina – 1.FC Slovácko B 6:0