Domácí tým nedělní dopolední duel 3. kola MSFL stejně jako utkání proti Hanácké Slavii rozhodl v úvodu druhého poločasu. Na vedoucí branku Krejčíka navázali po přestávce Hellebrand s Řeholou, Slovan stačil výsledek pouze zkorigovat. Čestný úspěch hostů parádní ranou zaznamenal střídající Koláčný.

„Jsem rád, že jsme odčinili porážku z Olomouce. Kluky jsem nabádal, že nás čeká nový zápas. Pomohli nám zase kluci áčka, kteří mladším spoluhráčům dodali klid. Nakonec jsme vyhráli zaslouženě. Výsledek koresponduje s děním na hřišti,“ uvedl kouč Slovácka B Pavel Němčický.

Celek z Uherského Hradiště šel do vedení ve 34. minutě, kdy se po Jamného centru prosadil na zadní tyči nepokrytý Krejčík. Domácí mohli skórovat už chvíli předtím, ale Řeholova rána skončila na břevnu.

I Rosice v první půli zahrozily. Kirschner v pokutovém území na sebe natáhl obránce a poté prudkou ranou na zadní tyč zakončil akci hostujícího celku. Jeho střelecký pokus šel necelý metr od tyče.

V závěru první půle měl šanci ještě Janík, ale ve slibné pozici neuspěl. Rezervě Slovácka vyšel až začátek druhé půle. Na 2:0 upravil Hellebrand. Ligový středopolař se v pokutovém území zbavil několika protihráčů a přízemní střelou překonal Zádrapu.

Po hodině hry vedli domácí už o tři branky. Řehola dostal přihrávku na hranici ofsajdu a z uhlu ranou mezi nohy propálil hostujícího gólmana.

Rosice se snažily utkání zdramatizovat, což se jim částečně povedlo. V 63. minutě napřáhl střídající Koláčný a výstavní ranou ze třiceti metrů překonal bezmocného gólmana Porcala.

Slovan vycítil šanci a dál se rval. Hlavičku Malaty vytěsnil brankář Slovácka na roh a dorážka Selingra šla vedle. Více šanci hosté z Brněnska neměli. Naopak domácí mohli svoje vítězství ještě navýšit, ale Hellebrand si na Zádrapu nepřišel.

Béčko Slovácka se na triumf nad Rosicemi pokusí navázat v sobotu odpoledne v Hlučíně.

FORTUNA MSFL, 3. kolo 

1. FC Slovácko B – FC Slovan Rosice 3:1 (1:0)

Branky: 34. Filip Krejčík, 52. Patrik Hellebrand, 59. Martin Řehola – 64. Jiří Koláčný

Rozhodčí: Antoníček – Křepský, Vojáček (Zahradníček)

Žluté karty: Olšanský – Koláčný, Vítámvás, Selinger, Malata

Diváci: 172

Slovácko B: Porcal – Řihák, Jamný, Krejčí, Řehola (88. Jahoda), Olšanský, Barak, Hellebrand, Krejčík (74. Janša), Pek, Tischler. Trenér: Němčický.

Rosice: Zádrapa – Zezula, Minárčik, Kršák (77. Moučka), Novák, Černý, Pazourek (63. Vítámvás), Selinger, Drbal (46. Koláčný), Kirschner (46. Sedláček), Nedvěd (46. Malata).