„Byl jsme rád, že mi to Mira Tomaštík hodil mezi obránce. Už jsem byl ve vápně a zkusil to kolem nich. Věděl jsem, že když to nevyjde, třeba z toho bude penalta. Dal jsem to pod sebe a Honza Pek to hezky uklidil do prázdné,“ radoval se strůjce jediné gólové akce zápasu na kunovické Bělince.

Béčko Slovácka díky spolupráci náhradníků udolalo poslední rezervu Jihlavy 1:0 a slavilo další tři body. Žádný krásný fotbal ale proti Vysočině nepředvedlo. „Diváci asi čekali lepší výkon a výraznější výsledek, ale my jsme byli připravení na to, že to bude těžký zápas. Snažili jsme se hrát po zemi, což nám Jihlava moc nedovolovala. Měla dobrou obranu, těžko se tam dostávalo,“ uvedl Martin Vincour.

Hru domácích se snažil oživit, o poločase v sestavě Slovácka B paradoxně vystřídal bratra Tomáše, který na příkaz trenéra Martina Svědíka odehrál stejně jako Kubala či Rezek jenom pětačtyřicet minut. „Šel jsme místo něj, ale na jiný post,“ říká s úsměvem.

Angažmá v jednom klubu si s bratrem náramně užívá. „Je to super. Naposledy jsme spolu hrávali ještě ve Slavičíně, kde jsme s fotbalem začínali,“ připomíná.

Béčko Slovácka. Ilustrační foto
Trápení ukončil Pek. Béčko Slovácka je po výhře 1:0 ve třetí lize druhé

I když jsou dvojčata na hřišti úplně jiná, celkově si na trávníku i v životě vyhoví. „Je pravda, že jsme jiné typy hráčů a mezi námi jsou velké rozdíly, ale po charakterové stránce na tom jsme stejně,“ tvrdí Martin Vincour.

Zatímco bratr Tomáš si na pár sezon odskočil ze Slovácka do pražské Slavie, Martin dá zůstává věrný modrobílým barvám. V Uherském Hradišti působí už osmým rokem. „Je to tady v pohodě. Hlavně s mládeží se tady pracuje hodně dobře. S přibývajícími roky to jde čím dál výš,“ všímá si.

Špatně se ale momentálně nevede ani třetiligové rezervě Slovácka, která se po víkendové výhře 1:0 vyhoupla už na druhé místo MSFL. „Výsledky jsou zatím pozitivní. Dál zůstáváme bez prohry. Jsme rádi, že jsme v tabulce tak vysoko. To tu dlouho nebylo,“ ví dobře.

I když se svojí rolí v týmu není úplně spokojení, na nedostatečné herní vytížení si zatím nestěžuje. „Každý chce hrát co nejvíc. Bohužel se do sestavy teď tolik nedostávám, ale jsem rád za každou příležitosti. Snažím se pro mužstvo udělat co nejvíc,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...